wtorek, 5 marca 2024
BulkowoPowiat Płocki

Ile waży Święty Mikołaj …w Bulkowie?

„Ile waży Święty Mikołaj…w Bulkowie?”, to akcja charytatywna zainicjowana prze włodarza Gminy Bulkowo, Gabriela Graczyka. Wójt zachęca wszystkich mieszkańców Gminy do pojawienia się pod Urzędem w Bulkowie, 6 grudnia od godziny 7.30 i wspólnej akcji dobroczynnej.

Elfy ze Szkół Podstawowych w Blichowie, Bulkowie i Nowych Łubkach, częstować będą zimową herbatą każdego, kto włączy się w bulkowską akcję pomocową.

Co będą robić? Zbierać bilon! Nieistotna jest wartość monet, ale ich waga.

Chcesz podarować nam złotówkę? Zamień ją na grosze! Im więcej, tym ciężej.

proszą organizatorzy

Po co? Wójt Gminy chce wypromować wśród dzieci i młodzieży potrzebę zaangażowania społecznego, uczucie empatii oraz otwartość na drugiego człowieka.

Dlaczego warto angażować dzieci i młodzież w pomaganie? Pomaganie innym, słabszym, uboższym, potrzebującym pomocy, kształci empatię, uczy angażowania się w działania charytatywne i społeczne, pozwala nabyć umiejętności komunikacji oraz współpracy, cechy niezbędne w dorosłym życiu!

„Ile waży Święty Mikołaj?”, to ogólnopolska akcja dla Szkół, w Gminie Bulkowo zrzeszy jednak wszystkie trzy działające na terenie placówki. Zebrane pieniążki zostaną przekazane podopiecznym Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo, która wspiera działanie placówek opiekuńczo – wychowawczych.

To już druga w tym roku szkolnym, akcja Wójta Gminy Bulkowo we współpracy z dziećmi. W listopadzie, razem z uczniami z pobliskich szkół, Wójt sprzątał zapomniane i opuszczone groby na pobliskich cmentarzach.

Skąd pomysł na wspólne akcje pomocowe z dziećmi?

Od zawsze jestem społecznikiem i niezależnie od funkcji, jaką piastuję, drugi człowiek był dla mnie wartością nadrzędną. Szkoły zapraszają mnie na inicjowane przez siebie akcje charytatywne, kiermasze i uroczystości. Jestem wzruszony i dumny ze wszystkich działań podejmowanych na terenie mojej gminy. Chcę pokazać młodym ludziom, że doceniam, wspieram i sam także chcę pomagać innym. Przykład musi płynąć z góry. Niech to będzie lekcja człowieczeństwa dla nas dorosłych, a empatii i otwartości serc dla tych, którzy podążają naszymi ścieżkami. Chcę pomagać. I dołączyć do tych, którzy pomagania uczą innych. Często potrzeba naprawdę niewiele, żeby pomóc, a tym razem wesprzeć i nas. Najważniejsza jest solidarność i obecność wszystkich mieszkańców Bulkowa i okolic, do czego serdecznie zachęcam. I obiecuję, że na pewno nie będzie to ostatnia taka akcja!”

odpowiedział Gabriel Graczyk, Wójt Gminy Bulkowo

Czyńmy dobro! Dajmy przykład dzieciom, jak ważny jest drugi człowiek i troska o jego potrzeby. Działajmy razem! Przyjdź i pomóż sprawdzić, ile waży Święty Mikołaj! Zachęcamy do wizyty w Bulkowie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *