wtorek, 21 maja 2024
Komenda Miejska Policji w Płocku

Na drogach spokojnie, jednak alkohol dał o sobie znać. Policja podsumowała święta

Za nami świąteczny długi weekend, który na terenie miasta i powiatu płockiego upłynął dość bezpiecznie. Wzmożone działania funkcjonariuszy oraz zdyscyplinowanie kierowców przyczyniły się do bezpieczeństwa na drogach. Niestety za kierownicą nie zabrakło nietrzeźwych kierujących.

Okres świąteczny na terenie miasta i powiatu płockiego upłynął dość bezpiecznie. Tak jak i w latach poprzednich, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących. W zdecydowanej większości uczestnicy ruchu drogowego wykazali się rozwagą i odpowiedzialnością. Na terenie działania płockiej komendy doszło do około 30 zdarzeń drogowych, na szczęście żadne z nich nie skończyło się tragicznie, w większości były to kolizje.

W wyniku prowadzonych kontroli stanu trzeźwości, mundurowi zatrzymali kierowców, którzy pomimo wcześniej spożywanego alkoholu zdecydowali się wsiąść za kierownicę. Kierowcy już stracili uprawnienia, teraz staną przed sądem. Wśród nietrzeźwych kierujących funkcjonariusze zatrzymali 34-letnigo kierującego fordem który miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie, 70-letniego kierującego oplem – ponad 0,5 promila, 47-letniego kierującego seatem –  ponad 1,5 promila, 31-letniego kierującego audi – bisko 1 promil, 35-letniego kierującego skodą – blisko 1,5 promila, 44-letniego kierującego lexusem – blisko 1 promil oraz 30-letniego kierującego fordem- ponad 1 promil, który kierował pojazdem pomimo sądowego zakazu.

mówi sierż. szt. Monika Jakubowska oficer prasowy KMP w Płocku

Podczas świątecznego weekendu zdecydowana większość otrzymanych zgłoszeń do płockiej komendy policji, dotyczyła awantur domowych. Najczęściej były to kłótnie pomiędzy członkami rodzin, bądź konflikty małżeńskie. Niestety prawie każdej tego typu interwencji towarzyszył alkohol.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *