niedziela, 21 kwietnia 2024
Komenda Miejska Policji w Płocku

Płocka grupa SPEED podsumowała ostatni tydzień. Na drogach nie było spokojnie

Płocka Grupa SPEED namierzyła i ukarała kolejnych piratów drogowych, przekraczających dozwoloną prędkość. W ubiegłym tygodniu policjanci przeprowadzili ponad 100 kontroli pojazdów, ujawnili 116 wykroczeń oraz nałożyli 102 mandaty karne. Policjanci zatrzymali również prawo jazdy kierującemu, który przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h w terenie zabudowanym.

Działania policjantów z grupy SPEED ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Patrole wchodzące w skład grupy zwracają jednak szczególną uwagę na przekraczanie dozwolonej prędkości oraz  na rażące wykroczenia popełniane przez “piratów drogowych”. Do zadań kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości.

W minionym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED na drogach Płocka i powiatu skontrolowali ponad 100 pojazdów oraz ujawnili 116  wykroczeń. 105  z nich dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Funkcjonariusze nałożyli 102 mandaty karne oraz  zatrzymali prawo jazdy kierującemu, który przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h w terenie zabudowanym.

Przypominamy, że główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, z winy kierujących, jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Niezgodne z prawem zachowania zagrażają nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie tym niechronionym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *