wtorek, 5 marca 2024
PłockSport

Kadra na pierwszy trening

8 stycznia drużyna Wisły Płock rozpoczęła przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2023/2024 w Fortuna 1. Lidze. Na pierwszych zajęciach po zimowej przerwie stawiło się 31 zawodników.

Lista piłkarzy, która stawiła się w poniedziałek na pierwszej w tym roku zbiórce, liczy 33 nazwiska. Wśród nich zabrakło Pawła Chrupałły (koniec wypożyczenia), Sebastiana Strózika (wypożyczenie do klubu II ligi na ostatniej prostej) oraz Łukasza Sekulskiego (otrzymał dłuższy urlop). Warto jednak wspomnieć, że poza piłkarzami zgłoszonymi do rozgrywek pierwszej ligi w badaniach wydolnościowych udział wzięli między innymi bramkarz Akademii Wisły Płock Szymon Wadas czy też dwaj zawodnicy drugiego zespołu Artur Szymański i Bartosz Borowski.

Kadra Wisły Płock na pierwszy trening w 2024 roku:

  • bramkarze: Bartłomiej Gradecki, Piotr Zieliński, Filip Kraska, Szymon Wadas;
  • obrońcy: Marcin Biernat, Milan Spremo, Aleksander Pawlak, Igor Drapiński, Fabian Hiszpański, David Niepsuj, Kristian Vallo, Adam Chrzanowski, Beniamin Czajka, Jakub Szymański, Artur Szymański;
  • pomocnicy: Jorge Jimenez, Krzysztof Janus, Emil Thiakane, Mateusz Szwoch, Nikola Srecković, Filip Lesniak, Jakub Grić, Kacper Laskowski, Dawid Kocyła, Fryderyk Gerbowski, Radosław Cielemęcki, Gleb Kuchko, Szymon Leśniewski;
  • napastnicy: Mateusz Lewandowski, Adrian Szczutowski, Bartosz Borowski.

W najbliższych tygodniach przed zawodnikami trenera Dariusza Żurawia bardzo dużo ciężkiej pracy, aby dobrze przygotować się do startu rundy wiosennej sezonu 2023/2024. Do 19 stycznia drużyna będzie trenować w Płocku, gdzie oprócz codziennych zajęć w stadionowej siłowni czy też na boiskach odbędą się pierwsze tegoroczne mecze towarzyskie. W sobotę 13 i w czwartek 18 stycznia o godzinie 12:00 na bocznym boisku B2 ze sztuczną nawierzchnią Wisła Płock podejmie odpowiednio Sokół Kleczew i GKS Bełchatów (doszło do zmiany rywala, pierwotnie miał to być Znicz Pruszków). Później Nafciarze udadzą się na dziesięciodniowy obóz przygotowawczy w tureckim Side (20-30 stycznia), gdzie odbędą się cztery kolejne sprawdziany z FK Voždovac (Serbia), FK Oleksandriya (Ukraina), FK Sloga Doboj (Bośnia i Hercegowina) oraz niepotwierdzonym jeszcze przeciwnikiem.

Po powrocie do kraju Nafciarze trenować będą na własnych obiektach, a dodatkowo 3 lutego zmierzą się na wyjeździe z ekstraklasowym Lechem Poznań. Tydzień później, być może odbędzie się zaległy mecz 17. kolejki Fortuna 1. Ligi z Resovią w Rzeszowie. Jeśli natomiast do tego nie dojdzie, to w planach są dwa sparingi, w tym jeden z KKS Kalisz w Płocku. Zmagania w I lidze wznowimy z kolei wyjazdowym pojedynkiem z Lechią Gdańsk w weekend 17-18 lutego.

PLAN SPARINGÓW WISŁY PŁOCK [ZIMA 2024]

13.01. godz. 12:00 – Sokół Kleczew (Płock),

18.01. godz. 12:00 – GKS Bełchatów (Płock),

25.01. – dwa sparingi z FK Voždovac (Serbia) i niepotwierdzonym jeszcze przeciwnikiem,

29.01. – dwa sparingi z FK Oleksandriya (Ukraina) i FK Sloga Doboj (Bośnia i Hercegowina),

03.02. – Lech Poznań (Poznań),

*10.02. – dwa sparingi z KKS Kalisz (Płock) i niepotwierdzonym jeszcze przeciwnikiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *