Komenda Miejska Policji w Płocku

Początek nowego roku na drogach Płocka i powiatu

Choć sylwestrowa noc i pierwszy dzień nowego roku na drogach miasta i powiatu płockiego minął w miarę spokojnie, to jednak nie dla wszystkich był to czas radości i zabawy. Wśród kierujących zdarzyli się tacy, którzy przez własną nieodpowiedzialność stracili prawo jazdy.

W sylwestrową noc na płockich drogach na szczęście nie doszło do poważnych zdarzeń drogowych. Jednak wśród nielicznych kolizji byli nietrzeźwi kierujący.

mówi sierż. szt. Monika Jakubowska z KMP w Płocku

W Bielsku nietrzeźwy kierujący  volkswagenem, podczas wyprzedzania na skrzyżowaniu uderzył w chevroleta, którym kierował 47-letni mieszkaniec powiatu płockiego. 64-letni kierowca volkswagena miał już zatrzymane prawo jazdy, badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie.

W Dobrzykowie 30-letni kierujący oplem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i uderzył w tył mazdy, którą kierował 48-letni mieszkaniec powiatu płockiego. Kierujący oplem chciał uciec, jednak poszkodowany udaremnił jego ucieczkę. Badanie wykazało, że sprawca miał ponad promil alkoholu w organizmie. Na szczęście w zdarzeniach nikt nie doznał poważnych obrażeń. Kierujący odpowiedzą przed sądem.

Pierwszego dnia nowego roku, aż dwoje kierujących straciło prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym.

dodaje sierż. szt. Jakubowska

W Bronowie-Zalesiu 28-letni mieszkaniec Płocka przekroczył dozwoloną prędkość o 69 km/h, w Karolewie 45-letnia obywatelka Korei jechała z prędkością 108 km/h, gdzie jest ograniczenie do 50. Obydwoje kierujący stracili prawo jazdy na okres 3-miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *