poniedziałek, 26 lutego 2024
BulkowoPowiat Płocki

Ostatnia sobota stycznia to II Siema Bulko Bieg. Trwają zapisy

Ruszyły zapisy na Bulko Bieg. To akcja, która już po raz drugi organizowana jest przez sztab WOŚP w Bulkowie.

Celem jest wsparcie zbiórki pieniężnej w ramach 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wspieranie i popularyzowanie imprez biegowych, a także zachęcanie do aktywnego, zdrowego i sportowego trybu życia mieszkańców Bulkowa i okolic.

Bieg zaplanowano na 27 stycznia 2024 roku. Start i meta biegu będzie na boisku sportowym w Bulkowie przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Bulkowie. Chętni do pokonania będą mieli dystans od 60 do 3000 metrów. Trasa obejmuje okrążenie szkolnego boiska oraz teren wokół stawu w Bulkowie. Bieg odbywa się w 4 kategoriach wiekowych:
• Rocznik 2017 i młodsi – godzina. 13:00, dystans 60 metrów,
• Rocznik 2013 – 2016 – godzina 13:05, dystans 250 metrów,
• Rocznik 2009 – 2012 – godzina 13:15, dystans 700 metrów,
• Rocznik 2008 i dorośli – godzina 13:30, dystans 3000 metrów.
Zaplanowano również marsz Nordic Walking kategoria OPEN – każdy zainteresowany – dystans 2000 metrów godzina 12:55.

Co zrobić aby wziąć udział w Bulko Biegu? Każdy uczestnik musi zgłosić się poprzez formularz dostępny w Szkołach Podstawowych na terenie gminy w Bulkowie, Blichowie i Nowych Łubkach, ale także w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bulkowie, czy w Urzędzie Gminy w Bulkowie pok. 24. Po uiszczeniu opłaty przyznany zostanie numer startowy.

Każda osoba startująca w biegu uczestniczy w nim na własną odpowiedzialność i ponosi związane z tym ryzyko. Uczestnik rejestrując się do biegu przyjmuje do wiadomości, że udział w biegu wiąże się z wysiłkiem fizycznym i pociąga za sobą naturalne ryzyko i zagrożenie wypadkami. Zgłoszenia do biegu przyjmowane są do 12 stycznia w Szkołach Podstawowych na terenie gminy oraz do 18 stycznia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bulkowie lub Urzędzie Gminy Bulkowo. Ilość miejsc ograniczona – dostępnych jest 100 numerów startowych łącznie we wszystkich kategoriach wiekowych.

Opłata wpisowa wynosi 20 zł zarówno dla dzieci jak i osób dorosłych. Zebrane pieniądze trafią do puszki sztabowej WOŚP. Szczegóły dotyczące imprezy znajdziecie na stronie bulkowo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *