BulkowoPowiat Płocki

Ostatnia sobota stycznia to II Siema Bulko Bieg. Trwają zapisy

Ruszyły zapisy na Bulko Bieg. To akcja, która już po raz drugi organizowana jest przez sztab WOŚP w Bulkowie.

Celem jest wsparcie zbiórki pieniężnej w ramach 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wspieranie i popularyzowanie imprez biegowych, a także zachęcanie do aktywnego, zdrowego i sportowego trybu życia mieszkańców Bulkowa i okolic.

Bieg zaplanowano na 27 stycznia 2024 roku. Start i meta biegu będzie na boisku sportowym w Bulkowie przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Bulkowie. Chętni do pokonania będą mieli dystans od 60 do 3000 metrów. Trasa obejmuje okrążenie szkolnego boiska oraz teren wokół stawu w Bulkowie. Bieg odbywa się w 4 kategoriach wiekowych:
• Rocznik 2017 i młodsi – godzina. 13:00, dystans 60 metrów,
• Rocznik 2013 – 2016 – godzina 13:05, dystans 250 metrów,
• Rocznik 2009 – 2012 – godzina 13:15, dystans 700 metrów,
• Rocznik 2008 i dorośli – godzina 13:30, dystans 3000 metrów.
Zaplanowano również marsz Nordic Walking kategoria OPEN – każdy zainteresowany – dystans 2000 metrów godzina 12:55.

Co zrobić aby wziąć udział w Bulko Biegu? Każdy uczestnik musi zgłosić się poprzez formularz dostępny w Szkołach Podstawowych na terenie gminy w Bulkowie, Blichowie i Nowych Łubkach, ale także w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bulkowie, czy w Urzędzie Gminy w Bulkowie pok. 24. Po uiszczeniu opłaty przyznany zostanie numer startowy.

Każda osoba startująca w biegu uczestniczy w nim na własną odpowiedzialność i ponosi związane z tym ryzyko. Uczestnik rejestrując się do biegu przyjmuje do wiadomości, że udział w biegu wiąże się z wysiłkiem fizycznym i pociąga za sobą naturalne ryzyko i zagrożenie wypadkami. Zgłoszenia do biegu przyjmowane są do 12 stycznia w Szkołach Podstawowych na terenie gminy oraz do 18 stycznia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bulkowie lub Urzędzie Gminy Bulkowo. Ilość miejsc ograniczona – dostępnych jest 100 numerów startowych łącznie we wszystkich kategoriach wiekowych.

Opłata wpisowa wynosi 20 zł zarówno dla dzieci jak i osób dorosłych. Zebrane pieniądze trafią do puszki sztabowej WOŚP. Szczegóły dotyczące imprezy znajdziecie na stronie bulkowo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *