Płock

To był wyjątkowy rok w ZOO Płock

Słoń, tapir malajski, żołny, pandy rude – to tylko część zwierząt jakie pojawiły się w ostatnim roku w płockim ZOO. Przyszedł czas na podsumowania.

Z pewnością pamiętacie przybycie do nas Momy – sześcioletniego słonia z kolońskiego ZOO (kwiecień). Dziś tego “malucha” zna i kocha cały Płock. W maju z Antwerpii przyjechała do nas samica tapira malajskiego Krissy, która okazała się równie sympatyczna jak jej przyszły partner – nasz Keenam. W tym roku kończy ona 3 lata, więc spróbujemy połączyć je w parę hodowlaną. W ostatnich dniach maja urodził nam się oryks szablorogi – przedstawiciel gatunku z Afryki Północnej, który został całkowicie wytępiony przez człowieka w naturze. Tym bardziej cenne są to dla nas narodziny. Samiec ma się dobrze, szybko rośnie, jeszcze trzyma się blisko rodziców.

wyliczają w ZOO Płock

W tym samych czasie przyszły na świat pandy rude, córki Layi i Hariego, lecz swój domek opuściły dopiero w lipcu, gdy troskliwa mama uznała, że na zewnątrz jest bezpiecznie dla maluchów. Obie młode samice zostają przy rodzicach jeszcze około roku.

Od razu po narodzinach zobaczyliśmy natomiast lwiatki złote – bliźnięta, które matka z zmianę z ojcem noszą na grzbiecie i brzuchu. Jest to gatunek rzadki, trudny do rozmnożenia, a jednocześnie niesamowicie atrakcyjny.

3 lipca powitaliśmy na świecie trzecią w tym czasie parę bliźniąt – tym razem byli to synowie pary lampartów perskich. Amir i Hassan to dwa żywiołowe kociaki, które uwielbiają spędzać czas na wybiegu, dzięki czemu nawet zimą możemy cieszyć się ich widokiem

dodają w ZOO

W końcu lipca z nor lęgowych wyszło 5 młodych żołn. Te ptaki zwane też pszczołojadami są niesamowicie odporne na toksyny pszczół i innych jadowitych owadów. Powiększyła się też liczba pawi indyjskich, a przepisy pozwoliły na wypuszczenie ich z woliery na alejki ZOO, gdzie dumnie przechadzają się nawet zimą.

Nasi najmłodsi goście mieli też nie lada okazję zetknąć się z maluchami w MiniZOO: rozmnożyły się nam jak co roku kozy karłowate, a także owce skudde i kuce szetlandzkie

cieszą się opiekunowie

W październiku przyjechały do Płock cztery bardzo sympatyczne foki pospolite z ZOO Anwerpii: samiec Mamy i samice Nath, Queenie i Sweety.

Jak widzicie w ogrodzie nigdy nie ma nudy, a zwierzęta przysparzają nam wielu powodów do radości.

dodają

ZOO czynne jest każdego dnia roku, nawet w Święta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *