Komenda Miejska Policji w PłockuPłock

Mandat, punkty karne i utrata prawa jazdy – kara dla 20-latka za przekroczenie prędkości

Rozpędzony kierowca mercedesa został zatrzymany przez policjantów płockiej drogówki i na trzy miesiące stracił prawo jazdy. 20-latek pędził środkiem miasta przekraczając dozwoloną prędkość o 53 km/h. Mundurowi nałożyli na niego mandat karny w wysokości 1,5 tysiąca złotych, a do jego konta dopisano 13 punktów karnych.

Wczoraj (4.01) na jednej z głównych ulic Płocka policjanci z płockiej drogówki zatrzymali rozpędzonego kierowcę mercedesa.

20-letni płocczanin pomimo obowiązującego ograniczenia prędkości, pędził środkiem miasta z prędkością 103 km/h. Za to wykroczenie mundurowi zatrzymali kierowcy prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące. Ponadto zgodnie z taryfikatorem, nałożyli na niego mandat karny w wysokości 1,5 tys. złotych, a do jego konta dopisano 13 punktów karnych.

mówi sierż. szt. Monika Jakubowska z KMP w Płocku

Przypominamy, że za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym uprawnienia ulegają zawieszeniu na 3 miesiące. Jeśli w tym okresie kierujący będzie nadal jeździł, okres ten zostaje wydłużony na kolejne 3 miesiące. Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *