niedziela, 21 kwietnia 2024
Komenda Miejska Policji w Płocku

Śliska nawierzchnia bezlitosna dla kierowców

O tym, że trudne warunki na drogach nie wybaczają nawet najmniejszego błędu kierowcy, przekonali się uczestnicy zdarzeń drogowych, do których doszło wczoraj na terenie powiatu płockiego. Policjanci w dalszym ciągu apelują o ostrożność!

Ujemna temperatura oraz zamarzające opady sprawiły, że na drogach było bardzo ślisko. Wczoraj (15.01) rano na terenie miasta i powiatu płockiego doszło do kilku zdarzeń drogowych.

W Płocku na ul. Bielskiej 32-letni kierujący bmw nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w sygnalizator świetlny. W Ciućkowie (gm. Wyszogród) 33-letni kierujący ciężarowym mercedesem z naczepą, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przystanek, na którym na szczęście nikogo w tym czasie nie było.  

W Łącku szynobus uderzył w 71-letniego kierującego citroenem, który nie zatrzymał się przed znakiem STOP i wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy. W wyniku poniesionych obrażeń senior trafił do szpitala. Mężczyzna miał zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami.

We wszystkich przypadkach, kierujący nie dostosowali prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracili panowanie nad pojazdem  i doprowadzili do zdarzeń drogowych.

Także popołudniu, gdy ujemna temperatura i padający śnieg utrudniały poruszanie się po drogach, doszło do kilkunastu kolizji. Autobusy Komunikacji Miejskiej Płock kursowały ze sporym opóźnieniem, dodatkowo tylko do Skarpy – zjazd w stronę Winiar był utrudniony. Służby usuwały skutki zimy, jednak same miały spore kłopoty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *