BodzanówPowiat Płocki

Wisła zabrała już ponad 3 metry plaży. I nadal podmywa wał

Dzień za dniem Wisła coraz bardziej podmywa wał przeciwpowodziowy w Kępie Polskiej. W ciągu ostatnich kilku dni zabrała ponad 3 metry plaży.

Wisła bije dalej w brzeg teraz bliżej Kępy Polskiej i konstrukcja wału jest naruszona na głębokości około 6 metrów. To widać z korony jak ten nurt uderza o ten wał. Jesteśmy znowu zaniepokojeni, że teraz ten problem przesuwa się po prostu w górę rzeki i on nie został ostatecznie załatwiony.

mówi Jerzy Staniszewski Burmistrz Miasta i Gminy Bodzanów

Przypomnijmy zaledwie kilkanaście miesięcy temu w 2023 roku rzeka podmyła wał przeciwpowodziowy, wówczas potrzebna była natychmiastowa reakcja. Żołnierze pomogli zabezpieczyć miejsce, by nie zagrażało mieszkańcom.

Mam nadzieję, że Polskie Wody w tym roku dokończą tą pracę, szczególnie wybudują porządną ostrogę, która będzie odbijała nurt rzeki od prawej strony brzegu

dodaje

Burmistrz Jerzy Staniszewski wystosował do Wód Polskich stosowne pismo w tej sprawie. Na nasze zapytanie – czy na tym odcinku prace będą kontynuowane, rzecznik prasowy Wód Polskich Anna Truszczyńska zapewniła, że „W najbliższym czasie planowane jest ukończenie realizacji przedmiotowych prac na kolejnym odcinku przewidzianym w projekcie. Ponadto jak co roku przeprowadzone będą konserwacje wałów przeciwpowodziowych oraz zapory czołowej i zapór bocznych zlokalizowanych w sąsiedztwie Zbiornika Włocławskiego i rzeki Wisły.”

Strażacy zabezpieczyli najbardziej zagrożone na wale miejsce. Cały czas patrolują wał na wysokości Kępy Polskiej. Pozostaje apel o rozwagę i nie wchodzenie na ten odcinek brzegu rzeki.

Kępa Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *