KulturaPłock

Na Muzyczne Uniesienia zapraszają WOPR Płock i Green Loft

Już 24 lutego 2024 roku Green Loft wraz z WOPR Płock zapraszają na godz. 18:00 do Sali Koncertowej Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki im. Themersonów przy ul. Jakubowskiego 10 na niezwykły Koncert Muzyki Filmowej w wykonaniu Maksyma Rzemińskiego.

Maksym Rzemiński urodził się w Kielcach. Ukończył I i II stopień szkoły muzycznej w Kielcach w klasie fortepianu prof. Janiny Woźniak. Jest również absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu doc. Marka Koziaka.

Ukończył kurs mistrzowski u prof. Barbary Hesse Bukowskiej na Litwie. W początkowym okresie kariery był wielokrotnym stypendystą fundacji: Sapere Aude, Na Rzecz Sztuki Dziecka, Fundacji dla wybitnie uzdolnionych muzycznie. Jest laureatem III nagrody I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego – Göttingen – Niemcy.

Dla artysty szczególnym wyzwaniem stała się muzyka filmowa. Po serii konkursów głównie w kraju, ale także w Niemczech, na których zdobywał laury, zaczął być zapraszany na różne ważne wydarzenia gdzie aranżował muzykę filmową, m.in. na zaproszenie ambasadora Stanów Zjednoczonych do ambasady w Paryżu, by uświetnić galę poświęconą Haiti.

W 2015 roku nagrał pierwszy album z muzyką filmową „INCEPTION”.  W 2018 roku wydał album „MAXIMUS”, który przynosi kolejne interpretacje muzyki filmowej.  W 2021 roku ukazał się album „Phoenix”. Album „She remembers” miał swoją premierę w 2023 roku.  

Utalentowany pianista wraz z Kwartetem Smyczkowym Lucjan Szaliński – Bałwas I skrzypce, Kamila Szalińska – Bałwas II skrzypce, Agnieszka Dobrzyńska-Altówka i Justyna Meliszek -Skrętkowska wiolonczela zabiorą nas w podróż po najpiękniejszych utworach muzyki filmowej. Podczas koncertu zatytułowanego „MUZYCZNE UNIESIENIA” Artysta zaprezentuje min. utwory z filmów: Dom, Smuga Cienia, Gladiator, Niewierna, Bilans Kwartalny/Rodzina Połanieckich, Dziecko Rosemary, Zmierzch, Gra o tron, Lista Schindlera, Twin Peaks.

To będzie wieczór pełen „Muzycznych Uniesień”  w znakomitym wydaniu. Prowadzenie koncertu: Oscar Stoczyński znany polski aktor filmowy i teatralny. Dochód ze sprzedaży  w całości zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację 14 miesięcznego Maksymiliana Ziębińskiego.

Chłopiec urodził się bez prawej dłoni i przedramienia. Ten rodzaj niepełnosprawności wymaga zarówno permanentnych ćwiczeń rehabilitacyjnych jak i zakupu specjalistycznej protezy, która wraz z rozwojem dziecka winna być sukcesywnie wymieniana. 

Bilety w cenie 40 zł do nabycia na: bilety@pokis.pl oraz stacjonarnie w bileterii POKiS przy ul. Jakubowskiego 10 w Płocku. 

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *