wtorek, 21 maja 2024
Gospodarka i społeczeństwoORLEN S.A.

Nowa Rada Nadzorcza ORLEN SA

Nadzwyczajne walne zgromadzenie Orlenu, które dziś obradowało w płockim Domu Technika odwołało wszystkich członków rady nadzorczej spółki. Wybrano nowych.

Z funkcji przewodniczącego rady odwołany został Wojciech Jasiński. Jego miejsce zajął Wojciech Popiołek.

Moja misja w Orlenie dobiegła końca. Dziękuję za współpracę i wszystkim, którzy wiążą przyszłość z Orlenem życzę sukcesów

– powiedział Wojciech Jasiński tuz po odwołaniu.

W tajnym głosowaniu walne zgromadzenie odwołało cały skład rady nadzorczej. Za odwołaniem każdego członka padło ponad 73 proc. głosów. Nowa rada nadzorcza to – z rekomendacji Skarbu Państwa – Michał Gajdus, Ewa Gąsiorek, Katarzyna Łobos, Kazimierz Mordaszewski, Mikołaj Pietrzak, Wojciech Popiołek, Ireneusz Sitarski, Tomasz Sójka i Tomasz Zieliński. Do rady nie został wybrany Jan Woźniak. Ponadto walne zgromadzenie ustaliło liczbę członków nowej rady nadzorczej na 10 osób. Akcjonariusze wybrali tylko dziewięć osób. Jej przewodniczącym wybrano Wojciecha Popiołka.

Przypomnijmy, od 5 lutego prezesem Orlenu nie jest już Daniel Obajtek, który wcześniej oddał się do dyspozycji rady nadzorczej. Rezygnację z funkcji członka zarządu złożyli również Patrycja Klarecka, Jan Szewczak, Armen Artwich i Roman Róg.

Ponadto akcjonariusze zdecydowali o zbyciu nieruchomości na terenie gminy Stara Biała i w Płocku wraz z ich częściami składowymi, poprzez ich wniesienie jako wkładu niepieniężnego na pokrycie udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym ORLEN Olefiny w związku z kontynuacją budowy Kompleksu, zdecydowali także m.in. o zbyciu zorganizowanej części przedsiębiorstwa Spółki na rzecz PGNiG Upstream Polska, a także na objęcie udziałów w Polskiej Spółce Gazownictwa w Tarnowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *