Komenda Miejska Policji w PłockuPowiat Płocki

Alkohol, prędkość – przyczyna ostatnich wypadków na drogach powiatu

Płocka drogówka bezlitosna dla piratów drogowych oraz kierujących, którzy wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu. Mundurowi apelują: JEDŹ ODPOWIEDZIALNIE!

Policjanci z płockiej drogówki przypominają, że na drogach miasta i powiatu nie ma miejsca na brawurę i alkohol za kierownicą. Kolejni nieodpowiedzialni kierowcy wpadli w ręce funkcjonariuszy.

W Drobinie 26-letni kierujący audi jechał z prędkością 103 km/h, natomiast w Maszewie 41-letnia kierująca peugeotem przekroczyła dozwoloną prędkość o 52 km/h. Obydwoje kierujący zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy w teranie zabudowanym, gdzie prędkość ograniczona jest do 50 km/h. Obydwoje stracili również prawo jazdy na 3 miesiące oraz zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi.

mówi sierż. szt. Monika Jakubowska z KMP w Płocku

W Koszelówce doszło do zdarzenia drogowego. Policjanci ustalili, że 61-letni kierujący pojazdem kia najprawdopodobniej zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w peugeota, którym kierował 37-latek. Obydwaj kierujący trafili do szpitala. Badanie wykazało, że kierujący pojazdem kia miał ponad promil alkoholu w organizmie.

W Płocku 31-letni kierujący audi potrącił 68-letniego rowerzystę. Na szczęście nikt nie doznał poważnych obrażeń. Badanie wykazało jednak, że kierujący osobówką miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie oraz posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

dodaje Jakubowska

Za spowodowanie zdarzeń drogowych oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kierujący odpowiedzą przed sądem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *