środa, 17 kwietnia 2024
Kultura

70 mil szczęścia, czyli jubileuszowy koncert Ryszarda Wolbacha

W piątek 1 marca w Sali POKiS odbędzie się jubileuszowy koncert Ryszarda Wolbacha p.t „70 mil szczęścia”. W wydarzeniu tym oprócz jubilata udział wezmą: gitarzysta i kompozytor Krzysztof Misiak, Robert Krajewski (akordeon, keyboards i śpiew), Zbigniew Żuk (reprezentant nurtu piosenki poetyckiej), chór Vox Singers (laureat wielu międzynarodowych festiwali chóralnych) oraz lubelski zespół Dr Gree.

Koncert poprowadzą Ryszard Wolbach oraz Barbara Szafraniec (autorka wydawnictw o charakterze motywacyjnym). Koncert rozpocznie się o godz.19.00. Ciekawym elementem scenograficznym będzie bogata wizualizacja w postaci projekcji materiałów archiwalnych (zdjęcia, materiały filmowe oraz teledyski) z udziałem artysty.

W związku z jubileuszem Ryszarda Wolbacha na terenie POKiS zorganizowana zostanie wystawa zdjęć jubilata.

Cena biletu : 50 zł

Ryszard Wolbach w latach 70-tych założył zespół Babsztyl. Z zespołem wielokrotnie wystąpił na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu oraz na Pikniku Country w Mrągowie. Płyta „Szykuj się bracie” uzyskała status złotej, sprzedając się w nakładzie ponad 230 000 egzemplarzy. Piosenka „W siną dal” stała się ogromnym przebojem, dając zespołowi Babsztyl popularność i stałe miejsce na polskiej scenie muzycznej.

Wraz z Krzysztofem Jaworskim, Stanisławem Czeczotem i Jarosławem Zdankiewiczem stworzył w latach 90-tych kultową do dziś formację Harlem. Ta rdzennie rockowa grupa stworzyła wiele wspaniałych utworów inspirowanych muzyką z pogranicza bluesa i rocka. Takie piosenki jak „5:30”, „Jak lunatycy”, „Kora” czy „Kiedy góral umiera” przeszły dzięki charyzmie i szczerości wokalu Ryszarda Wolbacha do historii polskiej muzyki rockowej.

Przez lata nierozłącznie związany z Płockiem, w którym wraz z Agencją IDO organizował wiele spektakularnych wydarzeń artystycznych takich jak: Rockowa Noc z Orkiestrą, Dzień Dziecka z udziałem 3,5 tysiąca dzieci z płockich szkół, sześciokrotnie Płock Cover Festiwal z udziałem takich gwiazd muzyki rockowej jak Slade, Uriah Heep czy Therion i Blind Guardian. Festiwal gromadził wielotysięczną publiczność z Polski i zagranicy, znakomicie promując miasto Płock, o czym świadczy chociażby ilość wydawanych rok rocznie (od 100 do 140) akredytacji dla dziennikarzy z takich krajów jak: Polska, Wielka Brytania, Niemcy, Holandia, Czechy, Słowacja, Chorwacja, Ukraina, Białoruś, Litwa, a nawet Japonia.

Ryszard Wolbach wraz z Kamilem i Barbarą Szafraniec są pomysłodawcami i jednocześnie producentami szerokiego projektu o głębokim aspekcie społecznym, psychologicznym i motywacyjnym „Kolory Nadziei”. Projekt ten składa się z: widowiska muzycznego, wydawnictwa oraz cyklu szkoleń. Jego motto brzmi: „Jesteś tu po to, żeby żyć. Nie przegap życia.”

Wspólnie również realizują autorski projekt „Mali Wielcy Wojownicy”, którego uczestnikami są dzieci dotknięte chorobami cywilizacyjnymi, głównie nowotworami. Celem projektu jest edukacja dotycząca profilaktyki zdrowotnej ze szczególnym zwróceniem uwagi na zagrożenia cywilizacyjne, popularyzowanie zdrowego stylu życia oraz wsparcie psychiczne zarówno dzieci, jak i ich rodziców. Prowadzą też autorskie szkolenia, które skupiają się na zrozumieniu samego siebie, znalezienie odpowiedzi na pytania :kim jestem i do czego dążę, oraz jak żyć szczęśliwie. Innowacyjność polega na połączeniu wykładów z działaniami artystycznymi, teatrem, muzyką, dzięki czemu przekazywana wiedza jest pełna ekspresji i emocji.

Obecnie Ryszard Wolbach realizuje projekt „ Masz Wiadomość” , w którym komentuje za pomocą swoich piosenek aktualne wydarzenia zmierzające do radykalnej zmiany porządku Świata.

Koncert odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Płocka Andrzeja Nowakowskiego oraz Starosty Płockiego Sylwestra Ziemkiewicza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *