Kultura

Ostatni weekend lutego – co będzie się działo w Płocku?

Nadchodzący weekend zapowiada się dość intensywnie. Będzie dużo muzyki, wystawa sztuki i sportowe emocje, które wypełnią ORLEN Stadion.

Weekendowe atrakcje rozpoczną się już w piątek 23 lutego, wtedy o godzinie 19.00 odbędzie się pierwszy koncert „Młodzi Wirtuozi”. Zaśpiewa Anna Urzędowska w towarzystwie Płockiej Orkiestry Symfonicznej, którą poprowadzi utalentowany dyrygent, maestro Adam Banaszak. Program koncertu obejmuje dzieła takich mistrzów jak Jeana Sibeliusa, Edvarda Griega czy Antonína Dvořáka. Bilety w cenie 40 zł są dostępne w sprzedaży w kasie biletowej POS oraz w serwisie Bilety24.pl. Z Płocką Kartą Mieszkańca bilety w cenie 30 zł.

Sportowe emocje zapewnią nam Nafciarze już w sobotę 24 lutego od godzinie 15.00. Wisła Płock zagra z GKS Katowice na ORLEN Stadionie im. Kazimierza Górskiego. Będzie to pierwszy mecz w tym roku rozegrany na murawie nowego stadionu. Bilety do kupienia znajdziecie tutaj  bilety.wisla-plock.pl oraz stacjonarnie w Wisła Płock FanShop na ORLEN Stadionie – do piątku w godzinach 10-18.

Niedziela 25 lutego to zdecydowanie dzień pełen wrażeń. O godzinie 14.00 Płocka Galeria Sztuki zaprasza na spotkanie z artystami wystawy „Trzy odsłony sztuki” – Antonim, Januszem i Bartoszem Bisagami, którzy reprezentują trzy pokolenia rodziny. Ojciec, syn i wnuk opowiedzą o swojej twórczości, zaprezentują swoje prace i opowiedzą o tym, jak wygląda życie i praca w rodzinie związanej ze sztuką. To wyjątkowa okazja, aby zapoznać się z historią i przyszłością rodziny Bisagami oraz zgłębić problematykę ich wystawianych prac w Polskim Galerii Sztuki. Podczas spotkania będzie również możliwość bliższego zapoznania się z artystami i porozmawiania z nimi. Spotkanie jest skierowane dla każdego – młodego i starszego, dodatkowo jest bezpłatne.

FB Płocka Galeria Sztuki

A o godzinie 19.00 koncert – Łydka Grubasa | Płock, POKiS

Łydka Grubasa, olsztyńska ekipa muzyczna, która powstała w 2002 roku, nie boi się eksperymentować z gatunkami muzycznymi. Ich twórczość to mieszanka rocka, rocka alternatywnego, heavy metalu i folku, podana z niepospolitą dawką kontrowersyjnego humoru, sarkazmu i wulgarności. W 2023 roku światło dzienne ujrzał ich najnowszy album studyjny o tytule “ĘĆ”, na którym znalazły się wcześniejsze utwory zespołu, teraz w nowych, przewrotnych aranżacjach i współpracy z innymi wybitnymi artystami. Na płycie gościnnie zagościli między innymi Michał Jelonek, Kwiat Jabłoni, Rasta, Czesław Mozil, Jacek Jędrzejak, Enej, Grzegorz Halama i Tomson. Aby wspierać premierę albumu, zespół wyruszył w trasę koncertową „Ęć się imię Twoje”, w ramach której odwiedzą Płock już w najbliższą niedzielę.
BILETY
KupBilecik:https://bkb.pl/116361-784b6
eBilet: https://sklep.ebilet.pl/277252852059996249
Biletyna: https://bilety.io/9mrxT
GoOut: https://goout.net/pl/bilety/lydka-grubasa/maew/

Bramki: 18:00
Start koncertu: 19:00

Jeśli jednak nie jesteście fanami takiej muzyki to mamy alternatywne rozwiązanie w tej sytuacji. O tej samej godzinie (19.00), ale w Płockiej Orkiestrze Symfonicznej im. Witolda Lutosławskiego rozpocznie się koncert „Zagrajmy Vabank”. W ramach koncertu zobaczymy i usłyszymy nie tylko wspaniałą Płocką Orkiestrę Symfoniczną pod batutą maestro Janusza Powolnego, ale także samodzielnego kompozytora Henryka Kuźniaka, autora niesamowitej muzyki do takich filmów jak „Vabank”, „Na kłopoty Bednarski” czy „Seksmisja”. Do tego niezwykłego wydarzenia dołączy także utalentowany aktor i wokalista Wojciech Stolorz – śpiewający aktor młodego pokolenia.
Bilety w cenie 60 zł można nabyć stacjonarnie w kasie biletowej POS lub na: https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-838-zagrajmy-vabank-101819?id=564705&fbclid=IwAR0MkXpARuX_16ezsxigpIqQ451Owxuo-LzcIr0pV0TMggYO5BzFgO_ph6c#overall

Milena Drążkowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *