wtorek, 21 maja 2024
Płock

Dyżurny zareagował na czas

Operatorzy monitoringu miejskiego czuwają całą doby, by mieszkańcy Płocka byli bezpieczni. Czasami są w stanie zapobiec niebezpiecznemu zdarzeniu, kiedy indziej reagują, gdy coś już się wydarzy. Zawsze jednak są gotowi służyć pomocą.

Przykładem potwierdzającym skuteczność miejskiego monitoringu, było zaobserwowane pięć minut po północy na ul. Kościuszki zdarzenia mającego znamiona czynu zabronionego.

mówi Jolanta Głowacka rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Płocku

Uwagę operatora monitoringu miejskiego zwróciło dwóch mężczyzn idących ul. Kościuszki, którzy łapali za klamki zaparkowanych aut.

Jednemu z mężczyzn udało się otworzyć drzwi do niezamkniętego auta marki Renault . Wszedł do środka i wyjął z pojazdu jakieś przedmioty. O całym zdarzeniu operator monitoringu miejskiego poinformował dyżurnego Komendy Miejskiej Policji. Funkcjonariuszom udało się ująć jednego ze sprawców.

dodaje

Dlatego też warto zawsze patrzeć na reakcję samochodu, gdy wciskamy przycisk centralnego zamka. Czy mignęły światła awaryjne i czy usłyszeliśmy odgłos ryglujących się drzwi.

Najpewniejszy natomiast sposób, to pociągnięcie za klamkę po tym, jak wcisnęliśmy przycisk na pilocie. Wtedy mamy stuprocentową pewność, że nasze auto i bagaże są bezpieczne. Warto o tym pamiętać, nie tylko w podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *