wtorek, 21 maja 2024
FilminfoMazowsze

infoMazowsze #152

infoMazowsze to przegląd najciekawszych wydarzeń z Powiatu Płockiego.


Do 7 kwietnia coraz bliżej. To dzień wyborów samorządowych. Partie odkrywają karty, prezentują kandydatów. Swoich kandydatów do rady miasta Płocka oraz powiatu płockiego przedstawiła Trzecia Droga – również w wyborach samorządowych siły łączą PSL i Polska 2050 Szymona Hołowni. W ostatnią sobotę lutego odbyła się także konwencja Koalicji Obywatelskiej. Przedstawiono kandydatów do rady miasta Płocka oraz sejmiku wojewódzkiego.

Możliwości wsparcia samorządów lokalnych, nabory wniosków o dofinansowanie z programów rządowych i europejskich, współpraca administracji rządowej i samorządowej to tematy spotkania Wojewody Mazowieckiego z samorządowcami z regionu płockiego. Było to pierwszym z cyklu zaplanowanych w najbliższych tygodniach spotkań z mazowieckimi samorządami.

Rusza rekordowe wsparcie Sejmiku Województwa Mazowieckiego dla samorządów i organizacji pozarządowych z Mazowsza. Marszałek Adam Struzik podpisał umowy z beneficjentami z regionu płockiego. To w sumie ponad 200 inwestycji, na które władze regionu przeznaczyły przeszło 18,5 mln zł.

Wsparcie rolników to jedno z ważniejszych punktów lutowych obrad rady powiatu. Radni wystosowali apel o podjęcie skutecznych działań, mających na celu poprawę sytuacji rolników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *