sobota, 20 kwietnia 2024
FilmRadzanowo

Gmina Radzanowo – Serwis #14

Samorząd gminy Radzanowo pozyskał kolejne środki. Łącznie to ponad 920 tysięcy złotych. Gmina otrzymała finansowe wsparcie m.in. na skatepark w Rogozinie, lampy solarne, remont strażnicy w Woźnikach, zakup samochodu i bramę garażową dla OSP Rogozino, zagospodarowanie działki przy ul. Spółdzielczej w Radzanowie.

Na terenie gminy Radzanowo trwają prace przy budowie kolejnych odcinków dróg. Ostatnie prace na drodze Szczytno – Chełstowo. To ważna inwestycja, łączy dwie drogi powiatowe. Mieszkańcy przeznaczali na jej modernizację fundusz sołecki.

Inwestycje to nie tylko remonty dróg. W najbliższych tygodniach rozpoczną się prace remontowe w remizie OSP w Woźnikach. Na to zadanie samorząd gminy pozyskał środki z programu Mazowsze dla lokalnych centrów integracyjnych. Na to zadanie gmina otrzymała 200 tys. zł. Właśnie podpisano umowę.

Panele fotowoltaiczne na stałe wpisały się w nasz krajobraz. Coraz częściej również samorządy sięgają po tę formę oszczędności. W gminie Radzanowo jest pierwszy przy świetlicy w Ślepkowie Szlacheckim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *