Płock

“Kryształ”, nóż – poszukiwany 25 latek zatrzymany w pustostanie

Rejonowi Straży Miejskiej ujęli młodego mężczyznę. Miał przy sobie susz roślinny oraz tzw.” kryształ”. 25-latek był poszukiwany przez policję.

W miniony piątek – 23 lutego, strażnicy miejscy otrzymali informację, iż w rejonie jednego z pustostanów przy ul. Kolegialnej mogą przebywać podejrzane osoby. Patrol, który przybył na miejsce stwierdził w budynku wyłączonym z użytkowania otwarte okno, choć kilka dni wcześniej administrator zabezpieczył cały budynek.

mówi Jolanta Głowacka rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Płocku

Strażnicy weszli do środka. W jednym z pomieszczeń na pierwszym piętrze zastali młodego mężczyznę, który wkładał do torby miedziane kable. Obok niego leżał łom. Mężczyzna na widok strażników zaczął bardzo nerwowo się zachowywać.

Zapytany czy posiada przy sobie niebezpieczne przedmioty lub substancje zabronione mężczyzna zaprzeczył. Twierdził, że do pustostanu wszedł, tylko na chwilkę. Jednak podczas prewencyjnego przeszukania okazało się, że mężczyzna ma w kieszeni bluzy nóż oraz dwa woreczki strunowe. W jednym znajdował się susz roślinny a w drugim tzw. „kryształ”.

dodaje Głowacka

Na miejsce zdarzenia strażnicy wezwali policję. Jak się potem okazało płocczanin, był poszukiwany. Bardzo często sygnały mieszkańców mają ogromny wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa. Odpowiednia reakcja przyczynia się do zatrzymania  sprawców.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo, to nasza wspólna sprawa i w dużej mierze Wszyscy mamy na nie wpływ, choćby poprzez przekazywanie informacji straży miejskiej czy policji na temat sytuacji, które wzbudzają  podejrzenie.

apeluje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *