wtorek, 21 maja 2024
Płock

Na Tumskiej będzie “cieplej”

W czwartek 29 lutego rozpoczął się kolejny etap ocieplania ul. Tumskiej. Ustawiono pierwszą partię nowych, wyposażonych w siedziska – a w niektórych przypadkach także w oparcia – spoczników.

Szymon Łabiński/UMP

Stare, wyeksploatowane spoczniki zabraliśmy z ul. Tumskiej na początku lutego. Stanęły one na deptaku w 2006 roku, na koniec jego przebudowy. Były to właściwie wykonane z betonu sześciany oklejone granitowymi płytami. Od kilku lat te ostatnie regularnie odpadały, pękały, czy wyszczerbiały się.

mówi Hubert Woźniak z płockiego ratusza

Zdecydowano o ich wymianie.

Szymon Łabiński/UMP

Zebraliśmy wszystkie 240 sztuk starych spoczników i zamówiliśmy w ich miejsce 80 nowych, których pierwszą partię właśnie ustawiliśmy. Te nowe spoczniki są monolitami, w całości zostały wykonane z granitu strzegomskiego. Na wszystkich założyliśmy (przytwierdziliśmy na stałe) drewniane siedziska. 26 z nich dodatkowo wyposażyliśmy w drewniane oparcia.

dodaje Woźniak

Za spoczniki miasto zapłaci 159,4 tys. zł, za drewniane nakładki zaś – 98,2 tys. zł. Koszt całości – prawie 260 tys. zł.

Kiedy na Tumskiej stanie komplet nowych spoczników – ławeczek? Wykonawcy (bo jest ich dwóch: jeden produkuje granitowe sześciany, drugi – siedziska) teoretycznie mają czas do końca kwietnia.

Możemy się jednak spodziewać, że przedsięwzięcie zakończy się jeszcze w marcu.

dodaje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *