niedziela, 21 kwietnia 2024
Komenda Miejska Policji w Płocku

Prawie 2,5 promila miał kierowca ciągnika, ale nie tylko

W ciągu minionego weekendu w ręce płockich funkcjonariuszy wpadli kolejni nietrzeźwi kierujący. Jazda „na podwójnym gazie” to ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Policjanci apelują: nie bójmy się reagować, jeśli nietrzeźwy siada za kierownicę pojazdu, natychmiast wzywajmy policję, gdy będąc na drodze jazda kierującego wzbudza nasze podejrzenia.

W miniony weekend policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego płockiej komendy zatrzymali kolejnych nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich wpadł w ręce funkcjonariuszy dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu. W  Blichowie (gm. Bulkowo) 46-letni mieszkaniec powiatu płockiego kierował ciągnikiem rolniczym mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna posiadał również dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

mówi sierż. szt. Monika Jakubowska z KMP w Płocku

W Gąbinie 49-letni kierujący nissanem zapomniał włączyć świateł w pojeździe po tym jak wsiadł za kierownice mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

W Płocku na ul. Wyszogrodzkiej 42-letni obywatel Ukrainy wpadł w ręce mundurowych dzięki czujności świadka. Zgłaszający podejrzewając, że kierujący może być nietrzeźwy, powiadomił policję. Na miejsce natychmiast udał się patrol płockiej drogówki. Podejrzenia świadka okazały się słuszne. Kierujący jaguarem, był kompletnie pijany. Badanie wykazało, że miał on ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

dodaje

Teraz za popełnione przestępstwo kierujący odpowiedzą przed sądem. Policjanci apelują: nie bójmy się reagować, jeśli nietrzeźwy siada za kierownicę pojazdu, natychmiast wzywajmy policję, gdy będąc na drodze jazda kierującego wzbudza nasze podejrzenia. Widzisz – reaguj dzwoniąc pod bezpłatny numer alarmowy 112. Twoja reakcja może uratować czyjeś życie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *