niedziela, 21 kwietnia 2024
Powiat Płocki

Zbyt dużo na liczniku – kierowca stracił prawo jazdy, dostał też mandat i punkty

W minioną niedzielę policjanci z płockiej grupy SPEED zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie, który ponad dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość. 32-latek w terenie zbudowanym pędził z prędkością 105 km/h. Policja apeluje o rozwagę na drodze i przypomina, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

W minioną niedzielę (10.03) w Drobinie, policjanci z płockiej grupy SPEED, zatrzymali do kontroli drogowej 32-letniego mieszkańca powiatu płońskiego, który w obszarze zabudowanym pędził z prędkością 105 km/h w miejscu, gdzie jest ona ograniczona do 50 km/h. Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 55 km/h, kierujący toyotą na 3 miesiące stracił prawo jazdy. Mężczyzna został ponadto ukarany mandatem karnym  w wysokości 1500 zł oraz 13 punktami karnymi.

Przypominamy, że za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym uprawnienia ulegają zawieszeniu na 3 miesiące. Jeśli w tym okresie kierujący będzie nadal jeździł, okres ten zostaje wydłużony na kolejne 3 miesiące. Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

mówi sierż. szt. Monika Jakubowska z KMP w Płocku

Apelujemy o rozwagę na drodze i przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego jak i innych uczestników ruchu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *