Kultura

Zaproszenie na spotkania autorskie

21 marca, godz. 17.00 – spotkanie autorskie z Michałem Witkowskim, pisarzem trzykrotnie nominowanym do Paszportu „Polityki”, czterokrotnie do Nagrody Literackiej NIKE, także do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus i innych, autorem Drwala, Tanga i bardzo osobistej książki Autobiografia. Wiara będącej sentymentalną podróżą do dzieciństwa pisarza. „To historia pełna gratów, które już nie istnieją. Zapachy, dźwięki i obrazy tworzące świat dziecka dorastającego w czasach PRL-u odsyłają nas wprost do Michasia, który wierzył w czary, w Boga i we wszystko, co się dało. Centrum jego świata stanowił wielki Baobab rosnący na podwórzu, a systematycznie podpalane baraki Cyganów były jego granicą. To tam powoli budowało się literackie imaginarium pisarza”

Miejsce: Mediateka eMka Książnicy Płockiej (ul. Kościuszki 3b, tel. 24 268 00 15).

26 marca, godz. 17.00 – spotkanie autorskie z Joanną Kuciel-Frydryszak, autorką bestsellerowej, nagradzanej książki Chłopki. Opowieść o naszych babkach. Joanna Kuciel-Frydryszak – dziennikarka, absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Wrocławskim. Autorka biografii Słonimski. Heretyk na ambonie, nominowanej w najważniejszych konkursach na Historyczną Książkę Roku, cenionej biografii Kazimiery Iłłakowiczówny Iłła oraz bestsellerowej książki Służące do wszystkiego, która znalazła się na liście dziesięciu najważniejszych książek 2018 roku dwumiesięcznika Książki. Magazyn do Czytania i dostała nominację do Nagrody Historycznej Polityki oraz Nagrody Newsweeka im. T. Torańskiej.

Chłopki. Opowieść o naszych babkach przez wielu krytyków, dziennikarzy i czytelników uznano najlepsza książką 2023 roku, otrzymała Nagrodę Newsweeka im. T. Torańskiej. „Joanna Kuciel-Frydryszak daje wiejskim kobietom głos, by opowiedziały o swoim życiu: codziennym znoju, lękach i marzeniach. Ta mocna, głęboko dotykająca lektura pokazuje siłę kobiet, ich bezgraniczne oddanie rodzinie, ale też pragnienie zmiany i nierówną walkę o siebie w patriarchalnym społeczeństwie” (strona Wydawnictwo Marginesy).

Miejsce: Mediateka eMka Książnicy Płockiej (ul. Kościuszki 3b, tel. 24 268 00 15).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *