KulturaPłock

Płocki Wieczór Muzyczny: Koncert orkiestr i chórów

Już w najbliższy wtorek (19 marca 2024 r., o godz. 18.00) w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. K. Szymanowskiego w Płocku odbędzie się kolejny duży koncert.

Tym razem wystąpią dwa szkolne chóry: zdobywający nagrody na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach/konkursach chóralnych ASBeek oraz chór Państwowej Szkoły Muzycznej, którymi dyrygował będzie dr Andrzej Sitek. Za fortepianem zasiądzie p. Marcin Kalinowski. Ponadto w kilku utworach wybrzmią orkiestry: Orkiestra Symfoniczna Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. pod batutą dyrektora Michała Zawadzkiego i Orkiestra Dęta Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. K. Szymanowskiego z dyrygentem Grzegorzem Dębskim na czele.

W ramach występu orkiestry dętej będziemy mogli wysłuchać popisu solistów – niezwykle zdolnych uczniów płockich szkół muzycznych: Małgorzaty Kalbarczyk (puzon), Sandry Studzińskiej (saksofon), Szymona Toruniewskiego (klarnet) oraz Filipa Toruniewskiego (trąbka). Program koncertu jest niezwykle bogaty i zapowiada blisko dwugodzinną muzyczną ucztę dla melomanów. Biorąc pod uwagę fakt, że zarówno chóry, jak i orkiestry mają na swoim koncie liczne nagrody oraz udział w wielu ogólnopolskich projektach m.in „Szalonych Dniach Muzyki” w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie, dwóch edycjach „BIG Festivalowski” w Płocku, czy projekcie „Grajkowie Przyszłości” Czesława Mozila, w ramach którego nagrano płytę „Inwazja Nerdów”, nominowaną do tegorocznej prestiżowej nagrody muzycznej „Fryderyk”, czeka nas koncert na naprawdę wysokim poziomie wykonawczym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *