ORLEN S.A.Sport

ORLEN Asfalt sponsorem Miko Marczyka

ORLEN Asfalt w nadchodzącym sezonie zasili grono sponsorów kierowcy rajdowego Miko Marczyka. Logo spółki z Grupy ORLEN pojawi się na pojeździe rajdowym oraz odzieży załogi ORLEN Team i będzie promowało polskie asfalty światowej jakości poza naszymi granicami.

materiały prasowe

Mikołaj „Miko” Marczyk to jeden z najzdolniejszych rajdowców młodego pokolenia w Polsce. W roku 2019 został najmłodszym w historii Mistrzem Polski w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Trzy lata później zadebiutował na trasach Rajdowych Mistrzostw Świata. Wspólnie z pilotem Szymonem Gospodarczykiem stawali na podium w Rajdzie Portugalii oraz Rajdzie Finlandii w ich głównej kategorii – WRC 2 Junior. Ostatecznie sezon ten zakończyli na 5. miejscu w swojej kategorii. Natomiast w sezonie 2023 załoga ORLEN Team zajęła świetne 4. miejsce na 105 zgłoszonych załóg w WRC 2 Challenger oraz awansowała do grona 10 najlepszych załóg rajdowych w samochodach kategorii Rally2 na świecie, kończąc sezon WRC 2 tuż za mistrzem świata WRC 2 Open i WRC 2 Junior z 2022 roku. Zwieńczeniem udanego roku było zwycięstwo w Rajdzie Barbórki.

Działania sponsoringowe są ważnym elementem strategii spółki. Dzięki nim wspieramy zawodników w rozwoju kariery sportowej, a także budujemy rozpoznawalność marki. Biorąc pod uwagę plany startów na nadchodzący sezon, z dużym entuzjazmem podchodzimy do współpracy z Miko Marczykiem. Chcemy, żeby spółka była kojarzona nie tylko ze sprzedażą najwyższej jakości produktów, które stosowane są wielu krajach na całym świecie, ale także jako mecenas sportu i partner najbardziej utalentowanych zawodników. Jestem przekonany, że nasze zaangażowanie pomoże zespołowi Miko Marczyka w osiągnięciu jak najlepszych wyników

– powiedział Paweł WachnikPrezes Zarządu ORLEN Asfalt.

Plan Miko Marczyka na 2024 rok to łączony program startów w mistrzostwach Europy i mistrzostwach świata WRC2, w tym udział w Rajdzie Polski. Załoga planuje także rywalizację w rajdzie Barbórki. W nadchodzącym sezonie Miko Marczyk poprowadzi najnowszą rajdową konstrukcję marki Škoda.

To dla mnie przyjemność i duża szansa rozpocząć współpracę z ORLEN Asfalt. Dziękuję bardzo za zaufanie i wierzę, że wsparcie przełoży się na dobre wyniki sportowe. Dzięki wsparciu naszego głównego partnera, marki ORLEN, jak i ORLEN Oil i ORLEN Asfalt jesteśmy gotowi do tegorocznych wyzwań. Będziemy reprezentować Polskę i ORLEN na arenie międzynarodowej najlepiej jak potrafimy

– powiedział Mikołaj Marczyk.

ORLEN Asfalt należy do Grupy ORLEN i jest jednym z największych w Europie Środkowej dostawców lepiszcza asfaltowego, wykorzystywanego do produkcji nawierzchni drogowych. Produkty spółki trafiają do blisko 40 krajów na całym świecie, jednak zgodnie z przyjętą strategią, aktywność handlowa ORLEN Asfalt koncentruje się głównie na rynku polskim, gdzie realizowane jest ponad 80 proc. sprzedaży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *