PłockSport

Wisła Płock oczami jej trenerów – historia płockiej piłki ręcznej na 280 stronach książk

7 kwietnia 2024 roku premierę będzie miała książka “Wisła Płock oczami jej trenerów”, której autorem jest Michał Kublik. Ukaże się dokładnie w 60. rocznicę istnienia sekcji piłki ręcznej Wisły Płock, która oficjalnie została powołana w 1964 roku. 

archiwum autora

Na 280. stronach głosem trenerów opowiedziana jest historia i teraźniejszość płockiego klubu. W książce przytoczone są historie, które praktycznie nie są powszechnie znane.

Jestem pewien, że treść i zawartość bardzo mile zaskoczy tych, którzy zdecydują się zajrzeć do środka. Umieszczone w publikacji 90% dokumentów i zdjęć po raz pierwszy ujrzy światło dzienne. To nie tylko historia klubu, ale jak zauważył jeden z kibiców, kiedy ze mną rozmawiał, oddany hołd wszystkim trenerom. Nie myślałem o tym w ten sposób, ale faktycznie, tym wydawnictwem oddam hołd bez wyjątku wszystkim szkoleniowcom piłkarzy ręcznych Wisły Płock!

zapewnia Michał Kublik

Już dziś zapraszamy na spotkanie z trenerami 10 lub 11 kwietnia przed meczem Pucharu Polski Orlen Wisły Płock z Górnikiem Zabrze. Będzie można otrzymać autografy m.in. Marka Motyczyńskiego, Bogdana Kowalczyka, Bogdana Zajączkowskiego, Krzysztofa Kisiela, Xaviego Sabate, Artura Góral i Michała Skórskiego. Dokładna data meczu i godzina zostanie podana, jak tylko ZPRP w Płocku taką decyzję poda do publicznej wiadomości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *