wtorek, 21 maja 2024
Płock

Pijany dzień wagarowicza w Płocku

Niestety pierwszy dzień wiosny skończył się dla niektórych przykrymi doświadczeniami. Patrole straży miejskiej ujawniły nieletnich nietrzeźwych.

Niestety apele straży miejskiej o zachowanie zdrowego rozsądku w pierwszy dzień wiosny nie dotarły do wszystkich. 

Mundurowi interweniowali m.in. na Armii Krajowej,  gdzie zatrzymano 17-latka będącego pod bardzo dużym wpływem alkoholu. Strażnicy ułożyli nieletniego, z którym kontakt słowny był bardzo ograniczony w pozycji bezpiecznej, okryli kocem termicznym.

mówi Jolanta Głowacka rzecznik prasowy SM w Płocku

Na terenie Wzgórza Tumskiego również przyłapano dwie nieletnie dziewczyny, które postanowiły uczcić ten dzień popijając alkohol.

W tym przypadku również nieletnią, która nie była w stanie o własnych siłach utrzymać się na nogach ułożono w pozycji bezpiecznej, okryto kocem termicznym. Chłopak i jedna z dziewczyn, z uwagi na duże upojenie alkoholowe zostali przewiezieni do szpitala.

dodaje

Drugą nietrzeźwą 15-latkę strażnicy oddali pod opiekę rodzica. Z informacji od współtowarzyszy z „dnia wagarowicza” wynikało, że upojona na Wzgórzu Tumskim alkoholem do nieprzytomności dziewczyna spożywała zarówno wódkę jak i piwo. 

Kolejnych pięciu nieletnich – od 15 do 17 lat – patrol Straży Miejskiej zatrzymał w parku na Kazimierza Wielkiego. Czworo nieletnich odebrali rodzice, piąty najbardziej pijany, odjechał karetką pogotowia do szpitala.

Te przypadki, które ujawnili strażnicy będą miały dalszy swój bieg. Na szczęście podczas tych “wagarów” na terenie miasta nie doszło do żadnej tragedii.

mówi Głowacka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *