niedziela, 21 kwietnia 2024
Komenda Miejska Policji w Płocku

Gabaryty kontra pijany kierowca

W miniony weekend na krajowej 60-siątce w Woli Łąckiej (pow. płocki), kierowca renaulta chciał zmierzyć się z gabarytem. Został zatrzymany dzięki reakcji świadka, który wezwał na miejsce patrol policji. 61-latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie oraz nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

W niedzielę (24.03) w Woli Łąckiej uwagę świadka przykuł kierujący renaultem, który pomimo braku możliwości chciał ominąć transport gabarytu na krajowej 60-siątce. 61-letni mieszkaniec powiatu płockiego tłumaczył, że pomylił drogi. Badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

mówi sierż. szt. Monika Jakubowska oficer prasowy KMP w Płocku

Dzięki wzorowej postawie świadka, który wykazał się czujnością i odpowiedzialnością, nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu. Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

Widzisz – reaguj, dzwoniąc pod bezpłatny numer alarmowy 112. Twoja reakcja może uratować czyjeś życie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *