Płock

Od prawie 15 lat jeździł bez prawa jazdy. Strażnikom powiedział, że nie miał do tej pory żadnej kolizji.

31-latek jeździł bez prawa jazdy od prawie 15 lat. Przyznał to w rozmowie ze strażnikami miejskimi. Zatrzymali go, bo zaparkował za znakiem „zakaz zatrzymywania się ”.  Do zdarzenia doszło w piątek koło godz. 17.00 na ul. Sienkiewicza.

Po podejściu strażników do pojazdu okazało się, że za kierownicą siedzi 31-letni mieszkaniec Płocka. Funkcjonariusze po wylegitymowaniu go z dowodu osobistego, chcieli zweryfikować jego uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Szybko wyszło na jaw, że parkowanie na zakazie zatrzymywania to niejedyne wykroczenie popełnione tego dnia przez 31-latka. Otóż mężczyzna oznajmił, że nie posiada prawa jazdy. Co prawda chodził, kiedyś na kurs, ale go nigdy nie ukończył.

mówi Jolanta Głowacka rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Płocku

Zapytany, dlaczego kieruje pojazdem mechanicznym bez uprawnień, z uśmiechem na twarzy stwierdził – „ ja jeżdżę bezpiecznie, jeszcze nikogo nie zabiłem  i nigdy nie byłem uczestnikiem zdarzenia drogowego”. Z mężczyzną w aucie przebywała jego matka, która na potwierdzenie słów syna beztrosko dodała ”panowie, tak jeżdżącego bezpiecznie kierowcy ze świecą szukać”.

Zdumiewające  w całej tej sytuacji jest to, iż ten mężczyzna w swoim zachowaniu nie widział nic niewłaściwego. Na miejsce zdarzenia wezwano patrol policji. Pamiętajmy – na drodze kierujmy się rozsądkiem.

mówi Głowacka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *