Powiat Płocki

W Nowym Miszewie będzie deratyzacja i dezynsekcja

Około 100 mln zł będzie kosztowało usunięcie składowiska odpadów z Nowego Miszewa. Na razie są pieniądze na pozbycie się szkodników ze składowiska. Miasto i Gmina Bodzanów otrzyma na ten cel pieniądze. A to oznacza, że będzie deratyzacja i dezynsekcja. Przypomnijmy, składowisko działa nielegalnie od stycznia 2022 roku, od kiedy Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska wstrzymał jego działalność.

Samorząd Mazowsza wygospodarował pieniądze na przeprowadzenie dezynsekcji i deratyzacji. To, jak zaznacza Jerzy Staniszewski Burmistrz Miasta i Gminy Bodzanów, pierwszy etap, który wpłynie na jakość życia, przynajmniej tymczasowo.

Na wysypisku w Nowym Miszewie zalega 30 tys. ton odpadów. Od ponad 2 lat składowisko działa nielegalnie. W 2022 roku WIOŚ wstrzymał jego działalność, a w ubiegłym roku marszałek Mazowsza nakazał jego likwidację.

Jeśli decyzji nie wyegzekwuje samorząd, będzie musiał sam podjąć się jego likwidacji. Wówczas koszty usunięcia składowiska poniesie państwo. Szacunkowy koszt likwidacji składowiska śmieci tej wielkości co w Nowym Miszewie sięga około 100 mln. zł.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *