niedziela, 21 kwietnia 2024
Komenda Miejska Policji w Płocku

Bezpieczny motocyklista [FILM]

Cieplejsze dni zachęcają kierujących, aby przesiąść się z samochodów na motocykle. Dlatego mazowieccy policjanci drogówki przypominają, że jazda motocyklem wymaga posiadania odpowiednich uprawnień do kierowania, umiejętności, ale przede wszystkim zdrowego rozsądku. Natomiast do wszystkich kierujących pojazdami apelują o szczególnie uważne spoglądanie w lusterka.

Piękna pogoda za oknem, a wraz z nią na drogach pojawiły się pierwsze motocykle. Jazda na motocyklu to często pasja i przyjemność. Należy pamiętać, że użytkownicy jednośladów, w tym motocykliści są w grupie niechronionych uczestników ruchu drogowego i w wypadkach drogowych odnoszą ciężkie obrażenia.

Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami, to główne przyczyny wypadków drogowych powodowanych przez motocyklistów.

Na bezpieczeństwo motocyklistów mają wpływ również inni uczestnicy ruchu, przede wszystkim kierujący samochodami. W okresie, gdy na drogach pojawia się coraz więcej jednośladów, powinni oni pamiętać o obserwacji drogi i spoglądaniu w lusterka. Ważne jest również, by wyraźnie sygnalizowali zamiar zmiany pasa ruchu i kierunku jazdy oraz swoim stylem jazdy nie zmuszali kierującego jednośladem do gwałtownego hamowania, co może doprowadzić do utraty panowania nad motocyklem.

Apelujemy do kierujących o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i rozwagę. Młodym motocyklistom przypominamy, że każdy ma tylko jedno życie. Bezpieczeństwo jest ważniejsze od kilku chwil emocji za kierownicą.

przypominają policjanci

Motocyklisto pamiętaj, że ograniczenia prędkości obowiązują wszystkich. Nie zapominaj, że jesteś niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego i każde zdarzenie drogowe z Twoim udziałem może skończyć się tragicznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *