wtorek, 21 maja 2024
Kultura

Konie, słonie i żabki, czyli wędrówki po pięciolinii

Przed nami „Wędrówki po pięciolinii”, czyli cykl spotkań artystyczno-edukacyjnych organizowany przez Płocką Orkiestrę Symfoniczną dla dzieci poniżej 3. roku życia i ich opiekunów. Koncerty te mają na celu zapoznanie dzieci z muzyką, z instrumentami, ich nazwami oraz sposobem grania. Podczas każdego spotkania prezentowane są fragmenty utworów muzyki klasycznej, przeplatane z wykonywaniem piosenek dostosowanych do możliwości percepcyjnych dzieci.

Słuchając muzyki, dzieci uczestniczące w koncertach skupiają się na takich jej elementach, jak rytm czy ruch, co ma pozytywny wpływ na stan psychofizyczny dziecka, pełni funkcję profilaktyczną lub terapeutyczną. Odpowiednio dla małych melomanów dobrane i przygotowane jest całe otoczenie. Dzieci zasiadają na wygodnych pufach, scena pokryta jest dywanami z postaciami z bajek, dzieci bawią się kolorami światła. Na scenie ustawione są instrumenty.

Najmłodsi miłośnicy muzyki już mogą rezerwować czas w niedzielne przedpołudnie, 21 kwietnia – pierwszy koncert o godzinie 10.30, kolejny o 11.30, tradycyjnie w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej przy ulicy Kolegialnej 23.

„Konie, słonie i żabki, czyli o ilustracyjnych możliwościach instrumentów”, to tytuł najbliższego spotkania. Rozkwitająca przyroda to pretekst, by porozmawiać o niezwykłych dźwiękonaśladowczych możliwościach instrumentów. Szczekające pieski, kumkające żabki, galopujące koniki, a nawet słoń będą muzycznymi bohaterami naszego koncertu. Jeśli lubicie zwierzęta to na pewno spodoba Wam się nasz koncert.

Ciocia Ada (Adriana Wdziękońska) wystąpi wraz z Łukaszem Przykłockim (śpiew), Konradem Nowakowskim (klarnet), Maciejem Gorczycą (trąbka) oraz Arturem Pilchem (fortepian).

Bilety w cenie: 15 zł (bilet dla dziecka) i 20 zł (bilet dla osoby dorosłej) można nabyć stacjonarnie w kasie biletowej POS przy ulicy Bielskiej 9/11 oraz w serwisie Bilety24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *