wtorek, 21 maja 2024
Kultura

Pielgrzym. Malarstwo. Obiekty – wernisaż w Muzeum Mazowieckim

Dyrektor Muzeum Mazowieckiego w Płocku Leonard Sobieraj zaprasza na WERNISAŻ WYSTAWY DAWIDA WOJTALEWICZA „Pielgrzym. Malarstwo. Obiekty”

Dawid Wojtalewicz urodził się 15 grudnia 1989 roku w Gostyninie, a dorastał w Gąbinie. Studiował malarstwo w Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Antwerpii, gdzie uzyskał stopień magistra sztuki z najwyższym wyróżnieniem i nagrodę Hugo Roelandt’a. Swoją wiedzę zdobywał również w Akademii Sztuk Pięknych w Turnhout i w Ateńskiej Szkole Sztuk Pięknych. Odbył staż z ikonopisarstwa na półwyspie Athos pod przewodnictwem Demosthenesa Avramidisa. Na studiach jego nauczycielami byli m.in. Vaast Colson, Bruno van Dyck, Quinten Ingelaere, Alojzy Balcerzak, a promotorami Tina Gillen i Panos Charalambous.

Na wystawie będą prezentowane prace, które powstały na przestrzeni lat w Polsce, Belgii oraz w innych krajach, które artysta odwiedzał. Tytułowy pielgrzym jest motywem często pojawiającym się w obrazach Wojtalewicza. Przemierza on mistyczne krajobrazy, niekoniecznie dające się zidentyfikować geograficznie, niemniej jednak silnie związane z odczuciem konkretnego miejsca, będące malarskim zapisem subiektywnych odczuć towarzyszących artyście w jego realnych wyprawach.

Uwaga – pierwsze 10 osób, które 11 kwietnia przyjdą na wernisaż ubrane na różowo otrzymają w prezencie katalog wystawy!

Zapraszamy także na oprowadzanie autorskie – o swej twórczości opowie Wam Dawid Wojtalewicz. Spotykamy się 14 kwietnia, o godz. 12.00 w sali wystaw czasowych przy ul. Kolegialnej 6.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *