Płock

Muzeum Memów ponownie zaprasza

Muzeum Memów ponownie otwiera swoje przestrzenie dla publiczności, aby zaprezentować najnowszą kolekcję specjalnie wyselekcjonowanych memów aż w 19 kategoriach. Ta wyjątkowa ekspozycja przynosi świeże spojrzenie na świat internetowego humoru.

Wernisaż będzie okazją do zgłębienia świata kultowych memów, które zostaną zaprezentowane w nowych kategoriach, przyciągając uwagę również swoją edukacyjną formą. Goście będą mieli okazję odkryć różnorodne zakątki Muzeum, eksplorować kreatywne przestrzenie pełne emocji oraz obserwować reakcje innych zwiedzających na memy, które zwykle krążą w sieci.

Wydarzenie odbędzie się w piątek 19 kwietnia o godzinie 19:00 w podziemiach Kina Przedwiośnie, przy ulicy Tumska 5A w Płocku.

Na tegorocznej wystawie znajdą się zarówno klasyki internetowego humoru, jak i nowości, np. memy nadające sens bezsensowi lub ścianka edukacyjna, której treści z pewnością zaskoczą wielu odwiedzających, nie mających wcześniej pojęcia skąd wzięła się popularność najbardziej kultowych, tzw. schematycznych obrazków. Twórcy i twórczynie wystawy z detektywistyczną precyzją odkrywają sekrety fenomenu Anakina i Padme, Drakepostingu, czy niewinnej japońskiej małpki, która wyraża zażenowanie, patrząc w bok. Nowej ekspozycji towarzyszy refleksja nad czasem i jego znaczeniem dla żywotności żartu – dlaczego niektóre memy są ponadczasowe, gdy inne tracą ważność po tygodniu? Czemu nie rozumiemy wszystkich żartów i czy jest jakiś uniwersalny kod międzypokoleniowy? Oczywiście wszystko w odpowiednich proporcjach, bo zabawa wyprzedza refleksję i na zwiedzających znów czeka pokój ASZ Dziennika, którego nie mogło zabraknąć wśród partnerów Muzeum Memów, a także pokój AI, który testuje możliwości sztucznej inteligencji w tworzeniu memów. Będzie można dotykać, przestawiać, grać i oczywiście ze wszystkim się fotografować.

Ponadto, Muzeum Memów z dumą prezentuje prace znanych twórców i artystów internetowych, których dzieła będzie można podziwiać na żywo. W tym roku są to: Olek Rajewski, Smutne historie spisane na kacy i tanim papierze, Sztuczna Polska Jacka Jabłońskiego, Facecje.pl Maćka Kaczyńskiego i Patryka Brylińskiego.

Wystawa będzie otwarta w każdy weekend do 2 grudnia 2024. Wstęp jest bezpłatny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *