wtorek, 21 maja 2024
KulturaPłock

Koncert polskiej muzyki filmowej w wykonaniu Brass Riders

Już w niedzielę, 21 kwietnia, odbędzie się „Koncert polskiej muzyki filmowej” w wykonaniu Kwartetu Blaszanego Brass Riders w składzie: Tomasz Stolarczyk – puzon, Andrzej Tkaczyk – puzon, Tomasz Gajewski – puzon oraz Jarosław Jastrzębski – tuba.

Wyjątkową wartością grupy Brass Riders są autorskie aranżacje jednego z jej członków – Tomasza Stolarczyka. Dzięki nim kwartet z powodzeniem odnajduje się w szerokim, różnorodnym repertuarze.

W 2022 roku powstał wyjątkowy, autorski projekt „Polska muzyka filmowa w aranżacji na kwartet blaszany”. Jest to niepowtarzalny – z uwagi na dobór repertuaru – projekt, który ma na celu upowszechnianie dorobku wielu polskich twórców muzyki filmowej. Kreatywność, zaangażowanie, artystyczna dojrzałość muzyków kwartetu oraz jego nietypowy skład zapewniają odbiorcom wyjątkowe wrażenia. Usłyszymy muzykę m.in. z „Czterdziestolatka”, „Janosika”, „Poszukiwanego, poszukiwanej”, „Stawki większej niż życie” i „Vabank”.

Na dorobek zespołu Brass Riders składa się częsty udział w festiwalach (m.in. Festiwal Kina Wschodnioeuropejskiego w Pradze „3Kino Fest, Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie, Ostrowski Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej, Sycowski Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej, Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej w Majdanie Królewskim, Przeworski Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej itp.) i koncertach zarówno w kraju, jak i za granicą oraz nawiązanie współpracy z wybitnymi współczesnymi muzykami.

Koncert w niedzielę, 21 kwietnia. Początek o 17.00, w Muzeum Mazowieckim przy Kolegialnej 6. Wstęp jest wolny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *