Płock

Na sobotę drogowcy zaplanowali prace na rondzie na Tokarach

sobotę – od godz. 6.00 rano do godz. 15.00 po południu – wystąpią bardzo poważne utrudnienia na rondzie im. 19 pułku piechoty Odsieczy Lwowa na lewobrzeżnych Tokarach. Przez kilka godzin dla kierowców nadjeżdżających z różnych, wybranych kierunków skrzyżowanie to będzie częściowo lub całkowicie nieprzejezdne.

Drogowcy będą układać nową nawierzchnię asfaltową. Prace miały odbyć się w minioną sobotę, 20 kwietnia. Jednak drogowcom przeszkodziła pogoda. Teraz, wszystko wskazuje na to, że powinno się udać. A to oznacza, że organizacja ruchu na rondzie im. 19 pp Odsieczy Lwowa będzie wyglądała następująco:

1. w czasie asfaltowania zachodniej połowy ronda (od strony Radziwia)
— całkowicie zamknięty będzie przejazd od strony i w kierunku do Radziwia (jeśli ktoś nie zwróci uwagi na znaki informujące o zamknięciu przejazdy będzie mógł zawrócić na bocznicy, służącej do ważenia TIR-ów);

— kierowcy nadjeżdżający z Płocka oraz ci, nadjeżdżający od Ciechomic będą przed rondem zatrzymywać się przed tymczasową sygnalizacją świetlną. Będzie ona sterować ruchem wahadłowo. Sygnalizatory zapewnią im przejazd w kierunku Ciechomic i Płocka, i możliwość skrętu w kierunku Dobrzykowa.

— kierowcy nadjeżdżający od strony Dobrzykowa będą mieli do dyspozycji tzw. starą ul. Dobrzykowską, która zostanie uczynniona i będzie swoistym „by passem” pozwalającym im skręcić jedynie w prawo, w kierunku Płocka. Nie pojadą do Radziwia, czy Ciechomic.

2. w czasie asfaltowania wschodniej połowy ronda (od strony Dobrzykowa) zasady będą analogiczne. Kierowcy nadjeżdżający z Płocka i Ciechomic staną pod tymczasową sygnalizacją świetlną, która będzie sterować ruchem wahadłowo. Będą mogli pojechać na wprost oraz skręcić w kierunku Radziwia. Samochody nadjeżdżające z Radziwia będą miały utrudniony wjazd na skrzyżowanie i kierowcom zalecamy wybranie objazdu.

Kierowcy nadjeżdżający z kierunku Dobrzykowa – podobnie jak wcześniej – będą mogli „by passem” pojechać jedynie w kierunku Płocka.

Ułożenie nowego asfaltu na rondzie jest konieczne ze względu na zły stan tej nawierzchni. Choć zakres prac jest większy. Drogowcy poszerzą rondo o tzw. „kołnierz” na wzmocnionej podbudowie. Te prace już trwają i nie mają wpływu na ruch na tym skrzyżowaniu. W trakcie sobotniego asfaltowania sytuację będą monitorować drogowcy uprawnieni do przejęcia i ręcznego sterowania ruchem (w razie potrzeby) – mówi Hubert Woźniak z płockiego ratusza

Początek prac – sobota, godz. 6.00. Na wyasfaltowanie jednej połowy ronda (i odczekanie aż nawierzchnia wystygnie) drogowcy potrzebują około 4 godzin. Najpóźniej o godz. 15.00 prace powinny się zakończyć i rondem pojedziemy jak wcześniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *