środa, 22 maja 2024
BodzanówPowiat Płocki

Nowy most na Mołtawie

Dobiegają końca prace przy budowie mostu na rzece Mołtawie w miejscowości Mąkolin. Wartość tego zadania to ponad 1,2 mln zł, z czego prawie 700 tysięcy zł to dofinansowanie z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, w ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego „Mazowsze dla równomiernego rozwoju 2022”.

Wykonanie inwestycji było konieczne, ponieważ stary most uległ uszkodzeniu w wyniku wystąpienia gwałtownych zjawisk atmosferycznych w 2021 r. Nowy obiekt zapewnia bezpieczny przejazd przez Mołtawę, drogą gminną relacji Mąkolin-Mąkolin Kolonia. Inwestycja objęła swoim zakresem rozbiórkę starego i budowę nowego mostu, wraz z bariero-poręczami, schodami technicznymi, bezpiecznym przejściem dla pieszych i nawierzchnią bitumiczną na moście oraz umocnieniami skarp i dna rzeki.

Odbiór techniczny prac na obiekcie mostowym odbył się w poniedziałek 29 kwietnia br. Obecnie trwają prace porządkowe na terenie inwestycji. Ostatnim etapem będzie wykonanie warstwy ścieralnej nawierzchni na moście i w obrębie jego przyczółków.

foto Urząd Miasta i Gminy Bodzanów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *