Polityka

Deklaracja PiS – sześć punktów

9 czerwca wybory do Parlamentu Europejskiego. W Płocku już oficjalnie rozpoczęła się kampania wyborcza. Liderzy płockich struktur Prawa i Sprawiedliwości udzielili także poparcia Adamowi Bielanowi, eurodeputowanemu otwierającemu listę PiS w województwie mazowieckim.

Zachęcamy do spełnienia ważnego obowiązku jakim jest wzięcie udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego. To obowiązek każdego Polaka i patrioty. Nasz głos to dbanie o naszą narodowość, polskość. To wartości jakimi kieruje się Prawo i Sprawiedliwość. Jest dziś tu z nami  Adam Bielan, przedstawiciel Płocka i Mazowsza w Parlamencie Europejskim i lider naszej listy, do głosowania na którą serdecznie zachęcam. Cieszę się, że zawsze możemy porozmawiać o dużych sprawach, dotyczących naszego miasta i regionu, a także całej Europy – – mówi Wioletta Kulpa, szefowa płockich struktur PiS.

Przed nami najważniejsze wybory w historii Parlamentu Europejskiego. Idziemy do nich z siedmioma punktami, które są jednocześnie zobowiązaniem kandydatów z naszej biało-czerwonej drużyny w całej Polsce. Podkreślamy nasz sprzeciw wobec rozwiązań zawartych w Zielonym Ładzie. Uderzają one w jakość życia wszystkich Polaków. Nie zgadzamy się na zakaz sprzedaży samochodów spalinowych. Mówimy tu także o skrajnie niekorzystnej dyrektywie budynkowej EPBD – zdaniem Newsweeka ma ona kosztować Polskę półtora biliona złotych. Nie ma jednocześnie żadnych dodatkowych funduszy mających pokryć tę astronomiczną kwotę. Przykładowo trzeba będzie zlikwidować do 2040r. kotły gazowe, które zanim Niemcom „zakręcono kurek” od rosyjskiego gazu miały być ekologiczne i wielu Polaków niedawno zamontowali je w swoich domach – mówi europoseł Adam Bielan.

Po konferencji prasowej eurodeputowany Adam Bielan wziął udział w uroczystości odsłonięcia tablicy upamiętniającej uczestników Powstania Styczniowego ziemi płockiej oraz otwarciu wystawy w Muzeum Diecezjalnym pt. „Nieobecni Usprawiedliwieni – w 160. rocznicę Powstania Styczniowego i 80. rocznicę Bitwy o Monte Casino”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *