środa, 22 maja 2024
Komenda Miejska Policji w PłockuPowiat Płocki

Policyjny pościg za 28-latkiem [FILM]

Kierujący fiatem został zatrzymany przez płockich policjantów po tym jak w Wyszogrodzie (pow. płocki), przekroczył dozwolona prędkość i nie zatrzymał się do policyjnej kontroli grupy SPEED. Mężczyzna podczas pościgu uderzył w drzewo i kontynuował ucieczkę pieszo. Powód? Sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi mu do 5 lat więzienia.

W miniony poniedziałek na celowniku płockiej grupy SPEED znalazł się kierujący fiatem, który w Wyszogrodzie, przekroczył dozwolona prędkość. Mężczyzna, pomimo wydawanych znaków i sygnałów przez mundurowych, nie miał jednak zamiaru zatrzymać się do policyjnej kontroli. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg. Kilka kilometrów dalej uciekinier, myśląc że zgubi policyjny patrol, chciał wjechać do lasu i uderzył w drzewo. Dzięki skoordynowanym działaniom, dalszą pieszą ucieczkę po chwili udaremnili mu mundurowi. Mężczyzna został zatrzymany. Badanie wykazało, że był trzeźwy. Posiadał jednak sądowy zakaz prowadzenia pojazdów za wielokrotną jazdę bez uprawnień.

mówi podkom. Monika Jakubowska z KMP w Płocku

28-latek usłyszał zarzuty.  Za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli oraz prowadzenie pojazdu pomimo sądowego zakazu grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *