środa, 22 maja 2024
Powiat PłockiSłupno

Aktywne Słupno – nowa akcja w gminie

Ruch, aktywność fizyczna stają się coraz bardziej popularne. Do dbania o zdrowie zachęcają już nie tylko szkoły, ale i samorządy. W całym kraju trwa Rowerowy Maj. W gminie Słupno odbędzie się akcja „Aktywne Słupno”.

Jak co roku organizujemy w maju kampanię promującą aktywność fizyczną i zrównoważoną mobilność. Szczególnie skupiamy się na komunikacji rowerowej. W ubiegłych latach przyłączaliśmy się do ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Miasto Gdańsk (tzw. „Rowerowy Maj”). Jednak chcielibyśmy stworzyć własną lokalną akcję, która spełni nasze cele promocyjne i aktywizacyjne. Dlatego też w Słupnie rusza kampania „Aktywne Słupno”, która rozpoczyna się już 20 maja i potrwa miesiąc – – mówi Marcin Zawadka wójt gminy Słupno.

Finał akcji, tzw. happening zaplanowano na 21 czerwca podczas „Słupno – Letnie Granie 2024”. Zgodnie z regulaminem kampania ma formę konkursu. Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy jednostek przyłączając się do akcji muszą codziennie dojechać do jednostki rowerem, hulajnogą lub na rolkach. Za każdy przejazd otrzymują naklejkę, którą wklejają do imiennej książeczki. Każda zapełniona książeczka bierze udział w losowaniu nagród rzeczowych. W tej chwili trwa nabór uczestników. Do akcji dołączają się nie tylko uczniowie, ale jednostki samorządowe oraz przedsiębiorcy ze Słupna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *