PłockSport

ORLEN Wisła Płock Mistrzem Polski

Za nami drugi pojedynek finałowy fazy play-off ORLEN Superligi, w którym walczyli płocczanie oraz kielczanie. Do rozstrzygnięcia spotkania potrzebna była seria rzutów, którą ostatecznie wygrała ORLEN Wisła Płock. Tym samym tytuł Mistrza Polski wrócił do Płocka. To 8. Mistrzostwa Polski w historii klubu.

Drugi mecz finałowy fazy play-off ORLEN Superligi od bramki rozpoczął Miha Zarabec, po czym pierwsze trafienie dla kielczan zdobywał Igor Karacić. Chwilę później z dobitki po rzucie karnym na listę strzelców wpisał się Lovro Mihić, natomiast po stronie gospodarzy gola dołożył Alex Dujshebaev. Następnie Andreasa Wolffa pokonał Tin Lucin, po czym celny rzut oddał Daniel Dujshebaev. W kolejnej akcji w szeregach Nafciarzy z koła nie mylił się Dawid Dawydzik, a wkrótce po tym punktował Alex Dujshebaev, wykluczając przy tym z gry Leona Susnję.

W 10. minucie rywalizacji paradę bramkarską zaliczył Marcel Jastrzębski, karę 2 minut otrzymał Gergo Fazekas, jednakże mimo gry w osłabieniu szyki obronne płocczan nie zostały nienaruszone. Chwilę później na ławkę kar odesłany został Arciom Karalek, a bramkę zdobył Abel Serdio. Następnie niemoc strzelecką miejscowych golem z linii 7. metra zakończył Arkadiusz Moryto, a w wyniku nieudanej akcji przyjezdnych w szeregach gospodarzy punktował także Alex Dujshebaev. Wkrótce po tym ze skrzydła nie mylił się Przemysław Krajewski, a podyktowany rzut karny wykorzystał Arkadiusz Moryto.

Na niecałe 10 minut przed końcem pierwszej połowy wykluczony z gry został Abel Serdio, skuteczną interwencję zaliczył Marcel Jastrzębski, a siódemkę Tina Lucina wybronił Andreas Wolff, dzięki czemu kielczanie powiększyli dystans do gości do dwóch trafień. W kolejnej akcji bezbramkowy okres płocczan rzutem z dystansu zakończył Tin Lucin. Następnie karę dwóch minut otrzymał Przemysław Krajewski, a podyktowany przez sędziów rzut karny wykorzystał Arkadiusz Moryto. Chwilę później z linii 7. metra gola zdobył Gergo Fazekas, po czym ze skrzydła na listę strzelców wpisał się Arkadiusz Moryto. W 29. minucie z koła bramkę zdobywał Dawid Dawydzik, a po przestrzelonym rzucie Tomasza Gębali o czas poprosił szkoleniowiec ORLEN Wisły Płock – Xavi Sabate. Po wznowieniu na ławkę kar odesłany został Arciom Karalek, a z linii 7. metra mylił się Gergo Fazekas, w związku z czym kielczanie zeszli do szatni przy wyniku 10:9 z jednobramkową przewagą.

Drugą część rywalizacji trafieniem otworzył Gergo Fazekas, doprowadzając w ten sposób do remisu. Następnie bramkę zdobył Igor Karacić, na którą szybko i skutecznie drugim golem z rzędu odpowiedział Gergo Fazekas. Chwilę później podyktowany rzut karny wykorzystał Arkadiusz Moryto, a interwencje pomiędzy słupkami zanotowali Marcel Jastrzębski oraz Andreas Wolff. W 37. minucie meczu z linii 7. metra nie mylił się Przemysław Krajewski, a po nieudanym ataku miejscowych w szeregach Nafciarzy z dystansu celny rzut oddał Tin Lucin. W kolejnej akcji piłkę w płockiej bramce umieścił Igor Karacić, a wkrótce po tym na ławkę kar odesłany został Leon Susnja.

Następnie grający w przewadze miejscowi popełnili błąd w ataku, co skrzętnie wykorzystał Gergo Fazekas. Chwilę później bramkę zdobył Daniel Dujshebaev, na którą szybko i skutecznie drugim trafieniem z rzędu odpowiedział Gergo Fazekas. W 46. minucie rywalizacji skuteczną interwencję zanotował Marcel Jastrzębski, po czym to samo uczynił Andreas Wolff. W kolejnej akcji ponownie paradę bramkarską zaliczył Marcel Jastrzębski. Wkrótce po tym o czas poprosił trener Industrii Kielce – Talant Dujshebaev. Po przerwie wykluczony z gry został Mirsad Terzić, a do wyrównania doprowadził Tomasz Gębala.

Na niecałe 10 minut przed końcem meczu szyki defensywne kielczan przełamał Abel Serdio, po czym bramkę zdobył Tomasz Gebala. Chwilę później karę 2 minut otrzymał Tomasz Gębala, a na listę strzelców wpisał się Gergo Fazekas. Następnie w szeregach gospodarzy punktował Arkadiusz Moryto, natomiast dla Nafciarzy trafiał Miha Zarabec. W kolejnej akcji Marcela Jastrzębskiego pokonał Igor Karacić, po czym swoją szansę w ataku wykorzystał Miha Zarabec. W 58. minucie rywalizacji nie mylił się Tomasz Gębala, a wykluczony z gry został Dawid Dawydzik. Tuż przed końcem drugiej połowy o czas poprosił trener Industrii Kielce – Talant Dujshebaev. Po wznowieniu piłkę pomiędzy płockimi słupkami umieścił Arkadiusz Moryto, na co prośbą o przerwę zareagował szkoleniowiec ORLEN Wisły Płock – Xavi Sabate. Po wznowieniu na ławkę kar odesłany został Tomasz Gebala, a do remisu – 20:20 doprowadził Gergo Fazekas, przez co pojedynek musiał rozstrzygnąć się w serii rzutów karnych, którą ostatecznie wygrała ORLEN Wisła Płock.

Industria Kielce (10:9) 20:20 k. 7:8 ORLEN Wisła Płock

ORLEN Wisła Płock: Alilović, Jastrzębski – Daszek, Zarabec 3, Lucin 3, Piroch, Serdio 2, Susnja, Fazekas 7, Krajewski 2, Terzić, Dawydzik 2, Mihić 1, Mindegia.

Industria Kielce: Wałach, Mestrić, Wolff – Wiaderny, Konkoud, Dujshebaev A. 3, Tournat 1, Karacić 4, Moryto 7, Dujshebaev D. 2, Thrastarson, Paczkowski, Karalek, Nahi, Gębala 3.