Płock

Przy ul. Warszawskiej będzie Ośrodek Rodzinnej Pieczy Zastępczej

Za ponad osiem miesięcy niezamieszkały dom jednorodzinny przy ul. Warszawskiej stanie się Ośrodkiem Rodzinnej Pieczy Zastępczej. A pomieszczenia po Ośrodku na Podolszycach miasto przeznaczy na żłobek.

Dom jednorodzinny przy ul. Warszawskiej miasto kupiło kilka lat temu od Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo. Jego kupnem interesowała się prywatna firma, ale nieruchomość znajduje się w tej części miasta, którą obejmuje Specjalna Strefa Rewitalizacji, a w niej Urzędowi Miasta przysługuje prawo pierwokupu. I przed trzema laty ratusz z tego przywileju skorzystał.

Budynek przy ul. Warszawskiej 5 był wykorzystywany w różny sposób, teraz zapadła decyzja o umieszczeniu w nim Ośrodka Rodzinnej Pieczy Zastępczej.

Wybraliśmy już firmę, która zajmie się adaptacją tego miejsca pod wymagania placówki opiekuńczej i rozbudową m.in. klatki schodowej z myślą o osobach ze szczególnymi potrzebami.

tłumaczy Hubert Woźniak z płockiego ratusza

Zagospodarujemy również teren zielony wokół domu. Rozbierzemy fragment budynku gospodarczego i wymienimy frontowe ogrodzenie, zbudujemy wewnętrzną drogę, ścieżki, parking (z geokraty), zrobimy plac zabaw, zamontujemy drewnianą wiatę rekreacyjną i na koniec uporządkujemy zieleń.

Koszt tej adaptacji wyniesie 3 mln zł. Czas realizacji tej inwestycji – osiem miesięcy od momentu podpisania umowy.

Po zakończeniu przebudowy domu przy ul. Warszawskiej 5 przeprowadzi się tam Ośrodek Rodzinnej Pieczy Zastępczej z pierwszego pietra budynku przy ul. Kleeberga, w którym na parterze mieści się żłobek. A opuszczone pomieszczenia zaadaptujemy na potrzeby tej ostatniej placówki właśnie. Dzięki temu żłobek znacznie się powiększy. Dziś uczęszcza do niego 91 maluchów, po rozbudowie będzie prawie 170.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *