Płock

Kąpielisko Sobótka do waszej dyspozycji

Lato w pełni, a wakacje tuż, tuż. Dla amatorów relaksu nad wodą przygotowano miejskie kąpielisko nad Zalewem Sobótka. Miejsce jest bezpieczne i strzeżone, położone blisko centrum miasta, doskonałe do aktywnego spędzania wolnego czasu nad wodą. Można tu dojechać rowerem, samochodem oraz autobusem komunikacji miejskiej. Kąpielisko jest strzeżone przez ratowników przez siedem dni w tygodniu w godz. 10 – 18 do końca sierpnia.

kąpielisko Sobótka/ foto UMP

Na terenie kąpieliska działa darmowe Wi-Fi oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego, plażowego i sportowego, który można wypożyczać do godziny 16.30. Korzystający mają do dyspozycji m.in. rowery wodne, kajaki, sprzęt do badmintona, siatkówki plażowej, leżaki, toalety TOI – TOI, parking.

Znajdują się tu 4 boiska do siatkówki plażowej, 2 drewniane pomosty oraz boisko do gry w piłkę ręczną plażową.

Woda w kąpielisku jest systematycznie kontrolowana. Wyniki ostatnich badań Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Płocku potwierdzają, że spełnia wszystkie normy. Na stronie mosirplock.pl/kapielisko-sobotka/ zamieszczone są aktualne wyniki oraz regulaminy:

bieżąca ocena jakości wody

regulamin Kąpieliska Sobótka

regulamin boiska do siatkówki

Więcej informacji dotyczących miejskiego kąpieliska można znaleźć na stronie spółki mosirplock.pl, której zlecono jego prowadzenie.

Aby nic nie zakłóciło beztroskiego czasu i dobrej zabawy zachęcamy również do zapoznania się z zasadami bezpieczeństwa nad wodą. Do pobrania jest broszura, którą przygotowało Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach tegorocznej akcji informacyjno-edukacyjnej „Bezpieczna woda”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *