Płock

Żyj w Realu – nowe billbordy na mieście

W wielu miejscach Płocka pojawiły się nowe billbordy. Znalazły się tu w ramach kampanii, na szczęście społecznej, a nie wyborczej. Billbordy z napisem “Żyj w Realu” pojawiły się w dziesięciu punktach miasta. Te wyjątkowe prace stworzyli podopieczni Kasi Adamczyk z grup plastycznych Kolorowy Świat z filii eMDeKuś oraz Mali Twórcy z MDK.

Celem kampanii “Żyj w Realu” jest zachęcenie mieszkańców Płocka do rezygnacji z nadmiernego korzystania ze smartfonów i życia wirtualnego na rzecz aktywnego uczestnictwa w realnym życiu. Szczególną uwagę zwraca ona na bezpieczeństwo pieszych, podkreślając niebezpieczeństwa wynikające z używania telefonów i słuchawek na przejściach dla pieszych.

Wielkie brawa dla autorów, a są to: Natalia Mańkowska, Marika Szymańska, Malwina Sawicka, Pola Majcher, Agata Szymańska, Zuzanna Chrzanowska, Aleksandra Pasęcka, Paulina Wojdat, Alicja Sowa, Alicja Kowalska, Alicja Brzezińska, Zuzanna Śpiewla.

Gdzie znajdziecie billbordy?

  1. Dobrzykowska dz. 555/3 (dwustronny od strony Mostu)
  2. Dobrzyńska / Medyczna dz. 446/5
  3. Kobylińskiego dz. 694a/63 (dwustronny od strony wcześniaka)
  4. J. Pawła II 35A (budynek MTBS)
  5. Miodowa / Łukasiewicza dz. 223/4
  6. Wyszogrodzka (obok Agata Meble)
  7. Bielska dz. 89/1
  8. Chopina dz. 633/1
  9. Okrzei / Nowowiejskiego dz. 424/5 (dwustronny od strony Nowowiejskiego)
  10. Trasa Tadeusza Mazowieckiego dz. 256/2 (dwustronny od strony Budmatu)

Kampanię zorganizowali Zespół Profilaktyki Straży Miejskiej w Płocku oraz Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych oraz Wydział Promocji Urzędu Miasta Płocka pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Płocka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *