Powiat PłockiŁąck

Ośrodek Wypoczynkowy Kolejarzy w Łącku gotowy na wakacyjne kolonie dla dzieci

Dzięki staraniom Fundacji Grupy PKP i wolontariuszom z Grupy PKP oraz instytucji kolejowych już w lipcu dzieci z niepełnosprawnościami oraz dzieci z najuboższych rodzin kolejarskich spędzą wakacje w Łącku.

Ośrodek Wypoczynkowy Kolejarzy w Łącku znajduje się w samym sercu lasu. Malownicze krajobrazy i bliskość natury to idealne warunki na relaks, jednak fundacyjni wolontariusze wybrali się tam, by w ramach akcji #ŁĄCK2024 wykonać szereg prac porządkowych. Dzięki nim już niebawem na letnie kolonie przybędą tu dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami oraz z ubogich rodzin kolejarskich.

Łącki ośrodek jest prowadzony przez ks. Ryszarda Marciniaka, krajowego animatora Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich. Umiejscowiony w sercu lasu, 10 minut od jeziora i tuż obok stacji kolejowej. Domki na terenie ośrodka to stare wagony, które zostały wycofane z użytku, ale w Łącku zdobyły nowe życie. Nieodpłatna pomoc wolontariuszy podczas akcji pozwala na zapewnienie komfortowych warunków wypoczynku dla najmłodszych. W ramach wolontariatu wykonywane są prace porządkowe, m.in. koszenie trawy, grabienie liści czy sprzątanie wnętrz domków.

Akcja wolontariatu pracowniczego to ważne wydarzenie. Uczestnicy nie tylko mogą zrobić coś ważnego społecznie, ale także poznać swoich kolegów z pracy na gruncie innym niż zawodowy. Fundacja Grupy PKP umożliwia nawiązanie relacji poprzez współpracę w szczytnym celu, jakim jest niesienie pomocy. Ośrodek Wakacyjny Kolejarzy to miejsce szczególne, dające możliwość nieodpłatnego wypoczynku najmłodszym w przestrzeni wykorzystującej historyczne wagony

– podsumowała wydarzenie Katarzyna Kucharek, prezes zarządu Fundacji Grupy PKP.

Atmosfera podczas #Łąck2024 była przyjazna, każdy z wolontariuszy z dużym zaangażowaniem wykonywał przydzielone zadania. Czuć było łączącą wszystkich chęć niesienie pomocy, która napędzała i motywowała do pracy. Zwieńczeniem akcji był wspólny obiad w wysprzątanej stołówce. Posiłek przy jednym stole pozwolił na bliższe poznanie się pracowników spółek z Grupy PKP oraz branżowych instytucji. W akcji wzięli udział pracownicy: PKP S.A., PKP Intercity S.A., PGE Energetyka Kolejowa S.A., PKP CARGO S.A., Stacja Muzeum, Instytut Kolejnictwa oraz Fundacji Grupy PKP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *