FilminfoMazowsze

infoMazowsze #160

infoMazowsze to przegląd najciekawszych wydarzeń z Powiatu Płockiego.

Za nami III sesja rady powiatu w Płocku. Jednym z punktów obrad był raport o stanie Powiatu Płockiego za 2023 rok, w tym debata nad raportem oraz podjęcie uchwały w sprawie udzielenia Zarządowi Powiatu wotum zaufania.

Akademia Mazowiecka w Płocku czeka na nowych studentów. Rozpoczyna się rekrutacja. Czekamy na wszystkich zainteresowanych. Nowym kierunkiem jaki akademia proponuje jest prawo. – mówi rektor uczelni.

Zakończyły się prace przy budowie nowego mostu na rzece Mołtawie w Mąkolinie. W ramach inwestycji powstała nowa przeprawa przez rzekę wraz z pasem przeznaczonym do ruchu pieszych, schodami technicznymi, umocnieniem skarp i dna koryta rzeki.

Wzrasta cena za odpady komunalne – taką decyzję podjęli radni. Teraz opłata będzie wynosiła 42 zł. Skąd taka stawka? To kwota o 4 zł wyższa niż ustalona w 2022 roku. Wynika ona przede wszystkim z ilości zgromadzonych śmieci w naszej gminie w porównaniu do innych gmin – tłumaczy Marcin Zawadka wójt gminy Słupno.

Za półtora roku, w miejscu gdzie dziś jest pole będzie żłobek i przedszkole. Podpisano umowę na zrealizowanie tej inwestycji. Placówka powstanie w Maszewie Dużym w okolicach szkoły podstawowej.

Przez najbliższe miesiące będą trwały prace przy Ośrodku Zdrowia w Łącku. Placówka zmienia się. Po remoncie będzie większa. Trwa jej rozbudowa.

Wybrano nowe władze w Związku Gmin Regionu Płockiego. Decyzje zapadły na ostatnim Zgromadzeniu. Przewodniczącym Związku pozostał Andrzej Nowakowski Prezydent Płocka, wiceprzewodniczącym Krzysztof Jadczak – Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *