Płock

Trwa asfaltowanie ul. Chopina

Rozpoczęło się asfaltowanie modernizowanego odcinka ul. Chopina. Drogowcy układają tam kolejne warstwy asfaltu.

Asfaltowanie rozpoczęło się na odcinku między skrzyżowaniem ul. Chopina z Mickiewicza i Dworcową. Codziennie będą układane kolejno wszystkie warstwy masy bitumicznej. Najpierw podbudowa, potem warstwa wiążąca i na koniec – ścieralna.

Pogoda – przynajmniej tak się na razie zapowiada – będzie naszym sojusznikiem. Jeśli to się nie zmieni – modernizowany odcinek ul. Chopina zostanie całkowicie wyasfaltowany do końca przyszłego tygodnia. Poczekamy potem kilka dni, aż ułożona nawierzchnia odparuje i zabieramy się za wykonanie poziomego oznakowania. Pozostaje następnie posprzątać po budowie. Za kilka tygodni więc pojedziemy całkowicie przebudowaną ulicą.

mówi Hubert Woźniak z płockiego ratusza

Modernizacja ul. Chopina jest kompleksowa.

Budujemy od podstaw kanalizację deszczową, potem jezdnię, chodniki, poprawiamy drogę rowerową i instalujemy nowe oświetlenie. Prace podzieliliśmy na etapy.

dodaje Woźniak

Najpierw przebudowano odcinek między ul. Bielską, a Obrońców Płocka 1920 roku, a potem drugi – od ul. Otolińskiej do Lachmana. Od ubiegłego roku prace trwają na środkowym odcinku ulicy w rejonie dworca autobusowego.

Po zakończeniu prac czekają nas bardzo duże zmiany w organizacji ruchu. Największa z nich zakłada, że rozdzielająca dziś jezdnie ul. Chopina centralna wyspa zieleni zostanie powiększona (wydłuży się niczym cygaro) i zacznie funkcjonować jako rondo.

Inwestycję prowadzi Miejski Zarząd Dróg. Modernizacja Chopina kosztuje 7,7 mln zł, jednak tylko połowa tej kwoty pochodzi z kasy miasta, pozostała część stanowi dofinansowanie z budżetu państwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *