Powiat PłockiŁąck

Trwa nabór do żłobka w Łącku

To bardzo dobra wiadomość dla rodziców najmłodszych mieszkańców gminy Łąck. Rozpoczął się nabór dzieci do żłobka.

Do żłobka przyjmowane są dzieci od 20 tygodnia życia do lat 3, ich opiekunowie mieszkają na terenie gminy Łąck. Ważne są dokumenty, jednym z nich jest wniosek o przyjęcie dziecka, jeśli jednak będzie więcej chętnych niż miejsc wtedy decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Szczegóły dotyczące przyjęć – w tym regulamin i kartę zgłoszenia – znajdziecie na stronie gminalack.pl

Samorządowy Żłobek w Łącku powstał dzięki dofinansowaniu jaki na ten cel otrzymała gmina z programu Maluch+ 2022-2029. Placówka powstała za ponad 1,3 mln zł, przy Samorządowym Przedszkolu w Łącku. W budynku są dwie sale, szatnia, łazienki, pomieszczenia: administracyjne, socjalne i techniczne. Placówka jest dostosowana do sprawowania opieki nad 20 dziećmi z czasem przebywania powyżej 5 godzin.

Jesteśmy przekonani, że to miejsce przyczyni się do wzrostu dostępności miejsc opieki na terenie Gminy Łąck, ale także umożliwi łączenie życia zawodowego z rodzinnym. Miejsca w żłobku umożliwią aktywizację zawodową rodziców, którzy dotychczas nie mogli podjąć pracy ze względu na konieczność sprawowania bezpośredniej opieki nad dziećmi

– mówi Iwona Sierocka wójt gminy Łąck.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *