Płock

Rozpoczął się remont SP 6

Rozpoczęła się renowacja budynku Szkoły Podstawowej nr 6 im. Druha Wacława Milke oraz sali gimnastycznej. Są to dwie inwestycje prowadzone równolegle. Podział taki wynika z faktu, że budynek szkoły jest zabytkowy, a sala gimnastyczna – już nie.

UMP

Charakterystyczny gmach z czerwonej cegły przy ul. 1 Maja powstał w latach 90. XIX jako siedziba Państwowego Monopolu Spirytusowego. Potem mieściło się w nim zrzeszenie spółdzielni, były hurtownie i skarbówka. Szkoła wprowadziła się do niego w latach 60. i wtedy też obok niego powstała sala gimnastyczna. Dlatego inny jest zakres prac dla części zabytkowej, inny – dla współczesnej.

UMP

W sali gimnastycznej w ramach prac zrobione zostanie przede wszystkim nowe zadaszenie oraz sufit. Zmieniony układ okien, a nowe będą z pcv. Renowacji poddany zostanie parkiet, wymieniona stolarka drzwiowa i system ogrzewania, wycyklinowane podłogi i pomalowane ściany. Będzie też podjazd dla osób z niepełnosprawnościami. Na koniec zainstalowane zostanie nowe wyposażenie do uprawiania różnych dyscyplin sportowych.

UMP

Firma, która wygrała przetarg zaczęła już pierwsze prace, na ich wykonanie ma całe wakacje. Roboty budowlane skończy do 23 września. Koszt remontu sali wynosi prawie 1,25 mln zł.

W podobnym terminie roboty musi zakończyć firma, która zajęła się renowacją zabytkowego fragmentu. W tym przypadku wymienione zostanie przede wszystkim pokrycie dachu, naprawioe kominy i założona izolacja termiczna oraz przeciwwilgociowa fundamentów. Koszt tych prac to prawie 1 mln zł.

UMP

Na tym nie koniec prac renowacyjnych SP nr 6. W przyszłym roku miasto planuje remont ceglanej elewacji (uzupełnione zostaną ubytki w uszkodzonych cegłach, spoinach, oczyszczone i zaimpregnowane cegły). Kolejnym etapem będzie remont m.in. kuchni, stołówki, świetlicy i szatni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *