2 mln zł od miasta dla Płockiego Zakładu Opieki Zdrowotnej
Płocki Zakład Opieki Zdrowotnej „dostanie” od miasta kolejne 2 mln zł. Zarządzenie prezydenta Nowakowskiego z wczorajszą datą (29 września 2025) pojawiło się na BIP.
Zarządzenie dotyczy wniesienia do Spółki Płocki Zakład Opieki Zdrowotnej Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością wkładu pieniężnego z przeznaczeniem na podwyższenie kapitału zakładowego – czytamy
W zamian za wniesiony do Spółki wkład pieniężny Miasto Płock obejmie proporcjonalną ilość 4.000 nowych i równych udziałów o wartości nominalnej 500 zł każdy. Pieniądze pochodzą z tegorocznego budżetu miasta. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.
Nie od dziś wiadomo, że płocki ZOZ boryka się z problemami finansowymi. Na kwietniowej sesji Rady Miasta, gdy była mowa o sytuacji finansowej PZOZ, prezes spółki poinformował, że placówka 2025 rok planuje zamknąć z 15 mln stratą.
